Zasady prawa transportowego we Włoszech

Zasady prawa transportowego we Włoszech

Prawo transportowe we Włoszech znacząco różni się od przepisów polskich. Trzeba przede wszystkim mieć świadomość, że kodeksy są tak rozległe, że nie da się opanować wszystkiego.

Cechy prawa transportowego we Włoszech

Dlatego dobrym pomysłem jest zatrudnienie kompetentnej kancelarii prawnej, która specjalizuje się w prawie włoskim. Pomoc prawna w zakresie prawa transportowego jest niezbędna osobom, które regularnie kursują pomiędzy krajami europejskimi. Ciężarówki na zagranicznych rejestracjach są niestety często zatrzymywane przez włoską policję. Północny obszar Włoch to region, który jest najmocniej objęty kontrolą. Warto zwrócić uwagę na fakt, że jest to również jeden z najważniejszych szlaków znajdujących się na kontynencie europejskim. Prawo transportowe prawnik Włochy powinien mieć zarówno wiedzę z prawa cywilnego, jak i ubezpieczeń. Najczęściej łamane są takie przepisy jak przewóz towarów bez zezwolenia międzynarodowego lub z jego nadużyciem. Takie działanie niestety kończy się często zatrzymaniem pojazdu i pomoc prawna w zakresie prawa transportowego niewiele może tu zdziałać. Pojazd zostaje wtedy zatrzymany aż na trzy miesiące i znajduje się tym w czasie na parkingu depozytowym. Podstawą prawną takiego działania jest art. 207 kodeksu drogowego.

Pomoc prawna we Włoszech

Jeżeli kierowca przyjmie mandat to jest to jednoznaczne, że przyznał się do winy. Należy jednak pamiętać, że zawsze można odwołać się do wyższej instancji i spróbować uniknąć zapłaty kary. Możliwe jest opłacenie kaucji, a odwołanie składamy do Sędziego Pokoju lub Prefekta. Warto pamiętać, że nie wszystkie kary można skarżyć od razu do Sędziego Pokoju, ponieważ Prefektura ma tylko 90 dni na udzielenie odpowiedzi. Później mamy aż 30 dni, żeby odwołać się i złożyć przeciw od tej decyzji. Prawo transportowe we włoszech znacząco różni się od tego w Polsce, dlatego warto zapoznać się z podstawowymi przepisami przed wjazdem do tego kraju. Oczywiście różnice nie są tak duże jak w przypadku Anglii, ale prawo transportowe prawnik Włochy z pewnością będzie przydatny, dlatego warto skorzystać z jego usług. Należy mieć na uwadze, że od każdej decyzji można się odwołać, dlatego jeśli tylko jest to możliwe to warto próbować, ponieważ można w ten sposób naprawdę dużo zyskać.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.