Działalność internetowa. Czy marketing w sieci jest inny?

Działalność internetowa. Czy marketing w sieci jest inny?

Reklama może być klasyfikowana ze względu na różne czynniki. Mówimy o celach reklamy, źródłach jej pochodzenia, sposobach jej finansowania czy procesu jej wykonania. Jednym z głównych kryteriów jest jej rodzaj, który określa kryteria klasyfikacji reklamy. W innych przypadkach możemy także mówić o innych czynnikach wpływających na percepcję reklam w społeczeństwie. W dzisiejszych czasach na „peleton skuteczności” wychodzi marketing internetowy.

Przenosimy swoją działalność do sieci. Czy e-marketing wygląda tak samo?

Dziś, w czasach wszechobecnego dostępu do Internetu możemy także wyróżnić nowe, choć już dobrze ugruntowane na rynku reklamy internetowe. To one napędzają tzw. marketing online, który oddziałuje na coraz większą liczbę odbiorów – wszak grono internautów rokrocznie na świecie się powiększa. Marketing, także ten prowadzony przez kanały internetowe, jest ściśle powiązany z funkcją zbytu towarów przez firmy. Zatem jest on sprzężony z reklamą, marketing i reklama to dwa zagadnienia, które się uzupełniają i „wchodzą w swoje kompetencje”.

Skąd to się wzięło? Rosnąca popularność działalności internetowej

Powstanie globalnej sieci internetowej było przyczynkiem do szybkiego i intensywnego rozwoju takich zjawisk jak marketing online (określany jako e-marketing), czy sprzedaży produktów za pomocą kilku kliknięć myszki komputerowej. Nie sposób wymienić wszystkich rodzajów e-marketingu – sam marketing internetowy dzieli się na przynajmniej kilkadziesiąt pomniejszych części.

Narzędzie działalności dla profesjonalistów – tak działa marketing online

E-marketing jest narzędziem firm, służącym do kształtowania i spełniania oczekiwań odbiorców, przy zachowaniu zysku finansowego producenta, przy użyciu sieci internetowej. W przypadku zwykłych reklam, tradycyjnych billboardów czy innych przekazów outdoorowych możemy wyróżnić konkretne przykłady i określone sposoby prowadzenia takiego marketingu. W przypadku sieci – nie jest to możliwe. W internecie mamy do czynienia z tak wielką różnorodnością reklam i przekazów, iż granica pomiędzy konkretnymi modelami czy rodzajami się po prostu rozmywa. Nie oznacza to jednak, że marketing prowadzony za pomocą urządzeń z dostępem do sieci diametralnie rożni się od tradycyjnie rozumianego pojęcia.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.