Na czym polegają badania prenatalne?

Na czym polegają badania prenatalne?

Każda kobieta stara się chronić zdrowie swego dziecka możliwie jak najlepiej. Z tego też względu przyszłe mamy jeszcze w okresie ciąży poddają się badaniom, dzięki którym można ocenić stan zdrowia dziecka i z wyprzedzeniem przygotować się na choroby, na jakie jest ono narażone.

Na czym polega takie badanie?

By w porę ustalić, czy dziecko urodzi się zdrowe, można wykonać badania prenatalne Kraków jest jednym z tych miast, w których przyszli rodzice mogą skorzystać z szerokiej oferty badań oraz testów, pozwalających na ustalenie, czy dziecko urodzi się zdrowe. W jakich przypadkach warto się zdecydować na takie badanie? W chwili, gdy wyniki standardowego badania USG są niepokojące lub w momencie, gdy w rodzinie przyszłej matki pojawiały się już choroby genetyczne. Badania takie są wskazane również w chwili, gdy poprzednie dziecko pacjentki urodziło się chore oraz w przypadku, gdy kobieta zaszła w ciążę po 35. roku życia.

Ile to kosztuje?

Nie wszystkie badania są refundowane przez NFZ, w tym również badania prenatalne Cena badań zależy od ich rodzaju, i choć opłaty często spadają na rodziców, wiele osób decyduje się na ich przeprowadzenie. Kosz zależy od tego, jakie wykona się badanie prenatalne cena USG to około 150 zł, biopsja trofoblastu to około 1500 zł, natomiast za aminopunkcję można zapłacić nawet 200o złotych. Takie ceny nie zniechęcają jednak rodziców, szczególnie tych, którzy o dziecko starali się przez dłuższy czas.

Dlaczego warto postawić na takie badanie?

Większość badań prenatalnych wykonuje się pomiędzy 10 a 14 tygodniem ciąży, kiedy można już wykryć sporo problemów ze zdrowiem i podjąć odpowiednie kroki, by zapewnić maluchowi możliwie jak najlepszą opiekę tuż po narodzinach. Wiedza na temat tego pozwala przygotować się i lekarzom, i rodzicom,który nie bez powodu coraz częściej decydują się na badanie prenatalne Cena nie jest zbyt wysoka, a jego wykonanie może uratować dziecku życie. Skutkiem tego jest rosnąca popularność takich usług, jak badania prenatalne Kraków to jedno z tych miast, w których taka oferta cieszy się ogromnym powodzeniem wśród przyszłych rodziców, nawet w chwili, gdy sami muszą płacić za badania prenatalne Cena nie gra przecież roli w chwili, gdy chodzi o życie wymarzonego dziecka.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.