Gdzie dokładnie wykorzystywana jest pianka polietylenowa?

Gdzie dokładnie wykorzystywana jest pianka polietylenowa?

Można zaobserwować, że pianka polietylenowa 5mm z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Nie wszyscy przedsiębiorcy jednak jeszcze przekonali się do wspomnianego rozwiązania. Dlaczego warto zaopatrzyć się w piankę w rolce?

Jakie zastosowania ma pianka polietylenowa w rolkach?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiany produkt wykorzystywany jest w branży budowlanej. Należy mieć świadomość, że produkt stosowany jest nie tylko do termoizolacji ścian, stropów, ale również wyciszania poszczególnych pomieszczeń. Ponadto pianka polietylenowa w rolkach znajduje zastosowanie w branży opakowań. Produkt doskonale sprawdzi się do zabezpieczania elektroniki czy innych wrażliwych produktów w trakcie transportu.

Nie wszyscy wiedzą, że materiał może zostać wtedy dodatkowo wzbogacony o właściwości antystatyczne. Pianka w rolce znajduje również zastosowanie podczas remontów. Godny uwagi jest fakt, że powstają z niej pasy dylatacyjne do tworzenia pływającej podłogi czy podkłady pod panele podłogowe.

Warto wiedzieć, że nie są to wszystkie możliwości zastosowania pianki polietylenowej. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w procesie produkcji można na różne sposoby wzbogacić piankę w taki sposób, by uzyskane zostało odpowiednie wybarwienie. Rekomendowane jest ustalenie wszystkich szczegółów z producentem. Można bowiem złożyć indywidualne zamówienie. Nie warto sugerować się tylko ceną.

Warto postawić na piankę niesieciowaną czy sieciowaną?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że Pianka polietylenowa 5mm może przyjąć sieciowaną lub niesieciowaną postać. Nie wszyscy jednak wiedzą, czym dokładnie różnią się między sobą poszczególne formy. Warto mieć świadomość, że pianka sieciowana powstaje w procesie, który pozwoli nadać tworzywu uporządkowanej struktury. Dzięki temu zostanie podniesiona jego wytrzymałość mechaniczna.

Należy mieć świadomość, że obecnie na rynku dostępne są pianki sieciowane fizycznie i chemicznie. Z kolei pianki niesieciowane wykazują się znacznie mniejszą wytrzymałością mechaniczną. Ponadto nie dają możliwości ponownego formowania. Zdecydowana większość przedsiębiorców uważa jednak, że niesieciowana pianka w rolce jest bardziej ekonomiczną opcją.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.