Gdzie i dlaczego kupować palety plastikowe?

Gdzie i dlaczego kupować palety plastikowe?

Pakowanie różnego rodzaju towarów dużych i małych w przemyśle to prawdziwa bolączka. Rzecz w tym, by nie narazić produktów i prefabrykatów na szwank, a także bezpiecznie je magazynować, czy przewozić z jednego miejsca w drugie. Pomocne okazują plastikowe palety, które spełniają wszelkie standardy przewidziane dla tego typu pojemników. Paleta palecie nierówna, więc warto zapoznać się z kilkoma ważnymi informacjami na temat europalet z tworzyw sztucznych.

Dlaczego plastik i jak sprawdza się paleta plastikowa na co dzień?

Plastik jest bardzo funkcjonalnym i praktycznym materiałem, a co ważne, jest także stosunkowo lekki. Jego zastosowanie w licznych branżach służy ekonomice przemysłowej i bezpieczeństwu transportu. Palety wykonane z tego surowca mogą być używane w trudnych warunkach, niezależnie od temperatury. W przeciwieństwie do drewna, plastik się nie kruszy i bardzo łatwo go wyczyścić, przecierając mokrą szmatką, zatem w przypadku branży spożywczej zachowane są wszelkie standardy higieniczne. Platformy wykonane z plastiku są wytrzymałe i odporne na obicia, nawet mocno obciążone, nie odkształcają się i nie łamią.

Rodzaje palet z tworzywa sztucznego?

Wbrew pozorom na rynku dostępnych jest wiele rodzajów palet plastikowych. Znajdują one uniwersalne zastosowania, więc są pożądane niemalże w każdej branży przemysłu. Najczęściej spotyka się lekkie palety transportowe z tworzywa sztucznego. Są one przeznaczone zarówno do magazynowania towarów, jak i do ich przewożenia. Palety takie łatwo się podnosi ze względu na małą masę własną i łatwo układa się w piętra. Do przewożenia ładunków elektrostatycznych są przeznaczone specjalne palety ESD. Występują także palety specjalnie dedykowane do branży spożywczej i określa się je mianem palet higienicznych. Wiadomo, że żywność musi być szczególnie chroniona, nie mogą dostać się do niej zanieczyszczenia i bakterie, gdyż mogłoby to powodować zagrożenie zdrowia i życia konsumentów. Dlatego też stosuje się specjalny rodzaj palet, aby chronić delikatną żywność. Palety z tworzyw sztucznych cechują się różnymi gabarytami i ładownością. Niektóre są zabudowane, inne posiadają niewielkie szpary.

Dodatkowe zalety platform plastikowych

Paleta plastikowa to przede wszystkim komfort użytkowania, gdyż jej pielęgnacja nie jest wymagająca, a do zniszczenia dochodzi niezwykle rzadko. Bardzo istotne jest także to, że palety z plastiku nie przesiąkają tak jak drewno różnymi zapachami związanymi z przewożonymi lub przechowywanymi towarami, więc można ich używać wielokrotnie do różnych rodzajów produktów.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.