Jak wyglądają arkusze tekturowe?

Jak wyglądają arkusze tekturowe?

W ostatnich latach bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się tektura falista, która służy głównie do zabezpieczania przedmiotów w czasie podróży i chroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Produkcja tektury falistej

Arkusze tekturowe są produkowane w specjalistycznych fabrykach z pulpy papierowej, która cechuje się dużą wytrzymałością. Tektura falista producent różni się znacząco od zwykłej tektury, która występuje w opakowaniach na płatki śniadaniowe. Tektura falista jest zbudowana zazwyczaj z trzech warstw papieru. Arkusze tekturowe mają dwie płaskie warstwy zewnętrzne oraz jedną warstwę środkową. Warstwa środkowa jest falą tekturową, która z wyglądu w pewnym stopniu przypomina harmonijkę.

Konstrukcja jest bardzo prosta, dlatego producent tektury falister nie potrzebuje wcale skomplikowanych maszyn. Początkowo tektura falista producent była wytwarzana ręcznie, ale obecna technologia pozwala już zautomatyzować cały proces. Cechą charakterystyczną tektury falistej jest przede wszystkim duża wytrzymałość. Jest to bardzo ważne, ponieważ jej głównym zadaniem jest zabezpieczenie produktów.

Podobieństwo do zwykłej tektury

Producent tektury falistej wysyła swoje produkty również do innych krajów europejskich, w których jest popyt na takie produkty. Warto zwrócić uwagę na fakt, że z wyglądu tektura falista jest łudząco podobna do klasycznej tektury. Dlatego osoby mniej obeznane w temacie mogą mieć czasami problem z rozróżnieniem tych dwóch materiałów. Ważna jest również cena tektury falistej, która nie jest za wysoka, dlatego raczej każdy może sobie pozwolić na taki wydatek. Na samym początku, papier falisty był wykorzystywany jako element usztywniający cylindry oraz kapelusze. Patent wniesiono w 1856 roku w Anglii, ale dopiero 20 lat później wykorzystano go jako zabezpieczenie butelek. Pierwsza maszyna, która produkowała hurtowe ilości tektury powstała w 1874 roku. W tym samym roku ulepszono pierwotny zamysł i sprawiono, że kartony, które usztywniały tekturę falistą znalazły się równocześnie po obu stronach tej tektury. Dokładnie w taki sposób producent tektury falistej tworzy ją do dzisiaj. Papierowe pudełko zostało wynalezione dopiero pod koniec XIX wieku. Na początku XX wieku tektura falista była już na tyle powszechna, że rozpoczęto produkcję opakowań.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.