O czym warto wiedzieć wynajmując busa?

O czym warto wiedzieć wynajmując busa?

Organizacja imprezy wymaga czasem także organizacji transportu dla jej uczestników – zwłaszcza jeśli pochodzą z daleka lub sama impreza ma się odbyć w odległym miejscu. Wynajęcie taksówek dla wszystkich może okazać się bardzo kosztowne – zwłaszcza jeśli mowa o dużej grupie osób. Alternatywą dla wynajmowania samochodów osobowych jest wynajęcie busa.

Wynajem busów – o czym warto pamiętać

Decydując się na wynajem busa warto wiedzieć, iż zarezerwowanie pojazdu na konkretny dzień wiąże się z automatyczną akceptacją regulaminu firmy (z reguły dostępnej na stronie internetowej firmy lub w jej siedzibie). W dokumencie tym są wyszczególnione ważne informacje, z którymi należy się zapoznać, aby uniknąć nieprzyjemności. Regulamin określa między innymi wysokość „kary”, jaką osoba wynajmująca busa zobowiązuje się ponieść na wypadek anulowania rezerwacji w ostatniej chwili, jak również wysokość zadośćuczynienia, jaką wynajmujący będzie zobowiązany wnieść na poczet ewentualnych zniszczeń i uszkodzeń w busie.

Wynajem busów na Śląsku

Wynajem busów w Katowicach i okolicznych miastach nie stanowi najmniejszego problemu. Firmy świadczące tego typu usługi rosną jak grzyby po deszczu, więc każdy klient z pewnością znajdzie ofertę dopasowaną wprost do jego potrzeb. Wynajem busów w Katowicach jeszcze nigdy nie był tak prosty! Należy jednak pamiętać, iż na rynku wciąż pojawiają się nowe firmy, które próbują żerować np. na nieznajomości terenu przez osoby wynajmujące busa (np. jeśli rozliczenie z firmą ma nastąpić na podstawie ilości przejechanych kilometrów – kierowcy busów celowo obierają dłuższe trasy, by jak najwięcej zarobić na jednym kursie).

Ile kosztuje wynajęcie busa?

Koszt wynajmu busa w Katowicach jest uzależniony od wielu czynników. Największy wpływ na ostateczną cenę kursu ma oczywiście jego długość. Rzadko zdarza się, by firmy wynajmujące takie pojazdy uzależniały cennik od ilości przewożonych osób, jednak należy pamiętać, iż takie praktyki wśród przewoźników czasem się zdarzają – warto więc sprawdzić dokładną ofertę firmy, a w razie wątpliwości po prostu dopytać.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.