Jak otworzyć własny skup metali szlachetnych?

Jak otworzyć własny skup metali szlachetnych?

Większość z nas choć raz pomyślała o otworzeniu własnej firmy, jedni znaleźli swój wymarzony pomysł na biznes inni wciąż się wahają. Dobrym pomysłem na własne przedsiębiorstwo jest skup metali szlachetnych. Wartość złota i srebra od lat utrzymują się na tym samym, bezpiecznym poziomie. Co więcej, wartość złota od lat systematycznie rośnie i jest już niemal dwukrotnie większa niż 20 lat temu. Jak otworzyć własny biznes zajmujący się skupem metali szlachetnych?

Biznes bez ryzyka?

Każdy biznesmen powie, że nie ma biznesu bez ryzyka. Choć złoto, srebro, platyna czy diamenty stanowią doskonałe dobro inwestycyjne to nie można stwierdzić, że otworzenie skupu metali szlachetnych nie stanowi żadnego ryzyka. Metale te są świetną formą ochrony kapitału przed ekspansją monetarną, ponieważ bardzo trudno je podrobić. Skup złota czy skup srebra to świetna inwestycja na przyszłość, ponieważ, jak wcześniej wspomniano, bazując na dotychczasowych notowaniach, wartości tych metali nie maleją w drastyczny sposób.

Prawo a biznes

Biznes zajmujący się skupem metali można podzielić na skup realny i wirtualny. Skup złota, srebra czy skup monet można otworzyć w formie realnej (kupno namacalnego kruszca). Istnieje jednak pewne ryzyko, które wynika z możliwości popełniania błędu przy weryfikacji prawdziwości danego metalu. Jeśli nie znamy się dobrze na autentycznych metalach – jak wyglądają i jakie mają właściwości – nieświadomie możemy stać się paserami. Często tak się dzieje w przypadku monet, dlatego skup monet obarczony jest największym ryzykiem popełniania błędu. Skup „wirtualny” polega na handlowaniu na światowych rynkach kontraktami na zakup i sprzedaż metali.

Metale szlachetne, a wysoki prestiż

Srebro i złoto są tymi z metali szlachetnych, których posiadanie kojarzy się nieustannie z wysokim prestiżem. Okazuje się jednak, że jest ono nie tylko tworzywem do produkcji eleganckiej biżuterii, ale przede wszystkim wchodzi w skład wszystkich urządzeń elektronicznych. Tylko część posiadaczy sprzętów wykonanych w części z metali szlachetnych ma świadomość z czego składa się np. ich komputer, dlatego bezmyślnie wyrzuca je na śmietnik, gdy przestaną nadawać się do użytku. Warto zatem rozpocząć skup srebra lub skup monet srebrnych, aby zacząć zarabiać duże pieniądze. Prowadzenie skupów srebra czy złota przynosi zazwyczaj właścicielom takich firm niebagatelne przychody. Jest to wynikiem stabilności wartości tych metali szlachetnych. Sprzyjające jest również to, że klienci chętnie sprzedają srebro czy złoto w celu szybkiego zarobienia pieniędzy.

Źródło: http://www.coinart.pl/skup.php

Podziel się z innymi!

Comments are closed.