Pozycjonowanie WordPress – co warto o nim wiedzieć?

Pozycjonowanie WordPress – co warto o nim wiedzieć?

WordPress to bezpłatny system CMS, z którego korzysta mnóstwo użytkowników. Oparte na nim witryny posiada wiele osób prywatnych, ogromnych koncernów, instytucji, międzynarodowych marek, a także gwiazd sceny, kina czy sportu. Dla właściciela strony WordPress pozycjonowanie to jeden z kluczy do sukcesu i popularności w sieci.

Czym jest pozycjonowanie WordPress?

Pozycjonowanie to zespół wielu czynności, które służą marketingowi internetowemu. Największym celem jest podniesienie widoczności w Google. Korzystając w wyszukiwarki, użytkownik zwykle interesuje się tylko kilkoma lub kilkunastoma pierwszymi wynikami. Każda witryna, również na platformie WordPress, wymaga zbudowania jej w przemyślany sposób. Dotyczy to przedstawiania na niej wartościowych dla potencjalnego odbiorcy treści. Nie może tu zabraknąć grafiki i tekstów z wplecionymi słowami kluczowymi oraz nagłówkami. Ważny jest też kod i struktura strony (odpowiedni opis meta, nazwa URL, tytuły SEO itd.), jak również link-building. Pozycjonowanie strony WordPress bywa również wspomagane użyciem wtyczek i pluginów.

WordPress pozycjonowanie – dlaczego ważne?

Konkurencja w sieci jest olbrzymia – internet to przecież morze witryn, blogów i portali. Pozycjonowanie strony wordpress jest zatem niezwykle ważne, jeśli zależy nam na zdobyciu jak najlepszej pozycji w popularnej wyszukiwarce. Fakt ten wpływa na większy ruch na stronie, a przez to na osiągnięcie celów związanych z rozwojem i rozpoznawalnością. Pozycjonowanie WordPress sprzyja również wzbudzeniu znacznie większego zaufania użytkowników sieci. Często górne wyniki wyszukiwarki traktowane są przyjaźniej. Wielu internautów ocenia je również jako wiarygodniejsze od pozostałych.

Pozycjonowanie strony WordPress – samemu czy profesjonalnie?

W przypadku prowadzenia strony WordPress pozycjonowanie powinno być obowiązkiem, jednak pozostaje pytanie, jak najlepiej tego dokonać. Korzyści jest wiele, ale sposób dotarcia do topowych miejsc Google może przebiegać różnie. Część osób decyduje się na samodzielnie pozycjonowanie WordPress, bazując przede wszystkim na poradnikach znalezionych w sieci. Wiele zależy oczywiście od typu witryny i celów, jakie zamierza się osiągnąć. Jeśli strona ma przynieść określone korzyści (popularność, pieniądze, rozwój, zbudowanie pozytywnego wizerunku), wówczas lepiej jej pozycjonowanie zlecić profesjonalnej firmie.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.