Problemy osób zadłużonych

Problemy osób zadłużonych

W Polsce istnieje duża przepaść pomiędzy ludźmi biednymi a bogatymi. Bogaci posiadają na przykład kilka mieszkań na wynajem, a biednym nie starcza na życie od wypłaty do wypłaty. Rozwiązaniem dla niektórych może być upadłość konsumencka, która pozwoli na spokojną spłatę długów, bez stresów związanych z wizytą przedstawicieli firm windykacyjnych.

Jak ogłosić upadłość, kiedy nie ma majątku?

Upadłość konsumencka a brak majątku to sytuacja, z jaką zdecydowanie warto zwrócić się do prawnika. Niestety, mentalność ludzi w Polsce jest taka, że do prawnika idzie się w ostateczności. To bardzo zła postawa, której skutki w zdecydowanej większości przypadków są opłakane.

Upadłość konsumencka a brak majątku to niełatwe zadanie do rozwiązania dla prawnika, jednak można sobie z tym poradzić. Potrzeba jednak wiedzy i doświadczenia, lat praktyki i ukończonych studiów prawniczych. Prawnicy również uczą się przez całe życie, ponieważ nowelizacje przepisów wdrażane są w życie często.

Prawo własności

Dla wielu ludzi prawo własności ma olbrzymie znaczenie. Dlatego też ludzie niechętnie godzą się z procedurą upadłości konsumenckiej. Jeżeli sąd ogłasza upadłość, dłużnik nie ma już prawa do swojej własności, wszystko co do tej pory należało do dłużnika, w jednej chwili staje się masą upadłości.

Brak możliwości samodzielnego i swobodnego rozporządzania majątkiem powoduje duży ból. To trudna sytuacja.

Konsekwencje upadłości konsumenckiej

Kiedy sąd ogłasza upadłość konsumencką danej osoby, zazwyczaj taki dłużnik odczuwa ogromną ulgę. Może rozpocząć życie na nowo. Zakończył się pewien etap związany z dużym cierpieniem. Jednak upadłość ma swoje konsekwencje i nie wszystkie są przyjemne.

Trzeba brać odpowiedzialność za swoje błędy, dlatego też osobie, w stosunku do której ogłoszono upadłość konsumencką, trudno będzie wziąć w przyszłości kolejne pożyczki i kredyty. Konsekwencją jest także konieczność spłaty zobowiązań, a sprawozdania z przebiegu spłaty trzeba będzie przedstawiać regularnie przed sądem.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.