Sprzedaż używanej odzieży z importu

Sprzedaż używanej odzieży z importu

Sprzedaż importowanej odzieży używanej to ciekawy sposób na biznes. Ciekawy i często pomijany z oczywistego powodu. Wiele osób po prostu nie ma pojęcia, jak zacząć zarabianie pieniędzy w ten sposób i jak rozwinąć taką sprzedaż?

Pozyskanie odzieży do importu

Najtrudniejszym zadaniem jest pozyskanie odzieży używanej do importu. Pozornie import odzieży używanej jest bardzo popularny i za granicą zajmuje się tym bardzo wiele firm, jednak w praktyce szybko okazuje się, że większość jest nie warta uwagi albo z reguły na wysokie ceny, albo z powodów proceduralnych. Warto więc zarezerwować sobie trochę czasu na poszukiwanie takiej firmy, przeanalizować wszelkie oferty znalezione w sieci Internet, pod hasłem import odzieży używanej i wyszukać takie firmy, które sprzedają ciekawą odzież w dobrych cenach i dbają o wszelkie formalności. To bardzo ważne, szczególnie dokumentacja związana z odzieżą. Błędy w dokumentacji albo jej brak może prowadzić do jednego. Odzież może przez urzędników zostać uznana jako odpad niebezpieczny, sprowadzający zaś może otrzymać nakaz utylizacji odzieży na własny koszt.

Przechowywanie sprowadzonej odzieży

Decydując się na importowanie odzieży używanej, trzeba brać pod uwagę konieczność jej przechowywania. Z reguły importuje się jednorazowo co najmniej kilka ton, warto więc przed startem biznesu, wynająć jakiś magazyn. Jeśli mieszkamy w domu, obok którego jest jakieś pomieszczenie znacznej wielkości, oczywiście wynajem magazynu nie jest koniecznością.

Sprzedaż odzieży

Sprowadzoną odzież używaną trzeba jeszcze sprzedać. Tu sprawa jest prosta. Reklama, skierowana do kupujących taką odzież może zdziałać cuda. Sprzedając, warto jednak wiedzieć o jednym – to sprzedaż hurtowa, obarczona ryzykiem tego, że części odzieży nikt nie kupi. Z tego powodu nie warto dopuszczać do tego, by klienci przebierali w odzieży. O wiele lepiej sprzedawać ją na worki, kartony, mając pewność, że sprzeda się wszystko, w przeliczeniu zapewniając większe zyski. Warto rozważyć sprzedaż w punkcie stacjonarnym w połączeniu ze sprzedażą przez Internet.

Prowadząc import i sprzedaż odzieży używanej oczywiście warto działać legalnie. Działając rozsądnie i konkretnie, na sprzedaży importowanej odzieży używanej można zarobić spore pieniądze, część z nich przeznaczając na kolejny import i kolejną sprzedaż zaś, zapewnić sobie stałe źródło dużego dochodu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.