Projektowanie pod kontrolą – SOLIDWORKS i jego funkcje

Projektowanie pod kontrolą – SOLIDWORKS i jego funkcje

Jednym z popularniejszych oprogramowań do projektowania jest SOLIDWORKS. Posiada on wiele narzędzi, które doceniają zarówno wprawieni, jak i początkujący użytkownicy. Jakie funkcje posiada? Jaki typ licencji jest najlepszy? Warto zapoznać się ze szczegółami.

SOLIDWORKS – dla kogo?

Na wstępie warto zaznaczyć, że Solidworks to oprogramowanie, z którego korzystają profesjonaliści, dlatego może sprawiać trudność w obsłudze osobom, które są na początku drogi inżynierskiej lub też potrzebują narzędzia do nauki. Z drugiej strony, obsługa programu nie musi być trudna – istnieje wiele instrukcji oraz samouczków, które pozwalają zgłębić jego funkcje. Program ten często ułatwia pracę w wielu firmach, na uczelniach lub szkołach – to sprawia, że należy do jednego z bardziej popularnych. Do ważniejszych funkcji SOLIDWORKS w projektowaniu należy m.in. modelowanie powierzchniowe, modelowanie bryłowe, tworzenie złożeń, tworzenie konstrukcji blachowych oraz spawanych. W zależności od zakupionego pakietu, wielość dostępnych narzędzi ulega zmianie (istnieją wersje komercyjne oraz edukacyjne).

Wybór licencji

SOLIDWORKS licencja pozwala na jak najlepsze dopasowanie do klienta. Łatwy kontakt z ekspertami oprogramowania (np. przez formularz internetowy) daje możliwość omówienia zakresu funkcji, dostępnych w danej licencji, zapoznania się z cenami produktów oraz skorzystania z darmowego okresu próbnego. Specjaliści chętnie doradzają w kwestii wyboru danego typu oprogramowania i biorąc pod uwagę swoje doświadczenie oraz wymagania klienta, rekomendują to najbardziej dopasowane do jego zawodu, pasji czy miejsca pracy. Dwa podstawowe typy dostępnych licencji SOLIDWORKS to jednostanowiskowa oraz sieciowa (pływająca). Ten pierwszy sprawdza się w przypadku projektów, które najczęściej wykonuje się na swoim sprzęcie, z kolei drugi nadaje się do stanowisk, na których dzieli się pracą przy komputerze z innymi użytkownikami. Aspekty, które są najbardziej istotne przy podejmowaniu tematu SOLIDWORKS licencja, zawsze najlepiej omówić z działem sprzedaży oprogramowania.

Przed zakupem konkretnej licencji oprogramowania SOLIDWORKS warto dokładnie zapoznać się z ofertą, by projektowanie było jak najbardziej dostosowane do warunków pracy oraz własnych wymagań.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.