Sprzedaj to sam!

Sprzedaj to sam!

Decyzja o otwarciu własnej działalności świadczącej sprzedawanie towaru nie jest łatwą decyzją. Pomysłodawca musi zastanowić się nad zyskiem, jaki zdobędzie na własny rachunek. Poza oczywistymi opłatami związanymi z podatkiem, kosztami produkcji i zużyciem materiału nowi przedsiębiorcy zobligowani są także do jeszcze jednej opłaty. Prowizja od sprzedaży, jaką musimy płacić dla twórców serwisu, na których prezentujemy swoje dobra, jest nieunikniona. Jednak czy na pewno? Może jest jakiś sposób na tanie zakupy bez prowizji, które będą opłacały się zarówno sprzedającemu jak i kupującemu? Przekonujmy się o tym razem.

Prowizja jest w cenie

To prawda, że prowizja zawiera się już wystawionej cenie przedmiotu. Jednak czy tak naprawdę zdajemy sobie sprawę z tego, co to jest? Otóż prowizja jest określoną sumą pieniędzy, jaką musimy przekazać twórcom serwisów i stron internetowych, na których wystawiamy swoje produkty na sprzedaż. Przeważnie prowizja oznacza określony procent od całej ceny danego towaru, który oscyluje w granicach 5-10%. Zdarza się także, żę prowizja jest określoną sumą, którą sprzedający musi umieścić. Dla świeżego producenta liczy się każdy grosz, a prowizja narzucana przez twórcę sklepu internetowego może skutecznie zniweczyć plany o dużym zarobku. Czy są jednak jakieś sposoby, aby uniknąć ponoszenia dodatkowych kosztów? Zdecydowanie tak!

Własny sklep intenetowy online się opłaca!

Już od dawna wiadomo, że podążanie własną drogą przynosi większe zyski niż podążanie za tłumem. Tak też jest w przypadku tworzenia własnego sklepu internetowego. Zakładanie własnej strony internetowej to z pewnością niełatwe wyzwanie, które wymaga dobrego zorganizowania i samozaparcia. Choć w internecie istnieją rozmaite szablony, za pomocą których z łatwością można utworzyć własną stronę to wykreowanie swojego wizerunku i wypracowanie marki potrzebuje odpowiedniego czasu. Własna działalność to z pewnością dobre rozwiązanie dla każdego, który pieniądze zaoszczędzone na prowizji chce poświęcić na reklamę swojej firmy. Ta opcja jest opłacalna szczególne młodym sprzedającym, którzy dbają o to, aby ich cena produktu nie była zbyt wygórowana i kupujący mogli liczyć na tanie zakupy bez prowizji.

Podsumowując. Jeśli chcemy uniknąć ponoszenia dodatkowych kosztów dla osób trzecich już na początku naszej drogi przez świat przedsiębiorczości to powinniśmy rozważyć założenie własnego sklepu internetowego. Z pewnością praca na swoje własne konto przyniesie dużo więcej owoców niż praca dla kogoś.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.