W jaki sposób funkcjonuje kancelaria adwokacka?

W jaki sposób funkcjonuje kancelaria adwokacka?

Kancelaria adwokacka jest podmiotem gospodarczym, utworzonym przez jednego lub więcej prawników, którzy wspólnie angażują się w praktykę zawodową. Podstawową usługą świadczoną przez firmę prawniczą jest doradzanie klientom w zakresie ich praw i obowiązków oraz reprezentowanie w sprawach cywilnych, karnych czy administracyjnych.

Działalność adwokacka

Kancelarie adwokackie organizowane są na różne sposoby. Firma tego może funkcjonować jako wyłączna własność, w której adwokat odpowiada za wszystkie zyski i straty. Innym rozwiązaniem jest spółka jawna, w której wszyscy prawnicy będący członkami spółki mają udziały w zyskach i zobowiązaniach.

Istnieją tez kancelarie, które wydają akcje adwokatom w sposób podobny do korporacji. Kancelaria może funkcjonować także jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, w której pełnomocnicy nie są bezpośrednio odpowiedzialni wobec stron trzecich. Profesjonalna kancelaria adwokacka Katowice to najlepsze rozwiązanie dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców, którzy poszukują porady prawnej z różnych dziedzin prawa.

Usługi prawne kancelarii

Właściciele kancelarii mogą być też wspólnikami, ale żaden z partnerów nie jest wówczas odpowiedzialny wobec potencjalnego wierzyciela firmy prawniczej, ani żaden z partnerów nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zaniedbania ze strony któregokolwiek partnera.

Innym rozwiązaniem jest stowarzyszenie zawodowe, które działa podobnie jak korporacja profesjonalna lub spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. W dziedzinie usług, które świadczy kancelaria adwokacka Katowice są w stanie zaoferować kompleksowe doradztwo

Usługi prawne w Polsce i na świecie

Klienci biznesowi kancelarii adwokackiej w Katowicach potrzebują nierzadko pomocy prawnej za granicą. Jedną z wielu unikalnych struktur dla dużych wielonarodowych firm prawniczych jest firma, w której wiele partnerstw krajowych lub regionalnych tworzy jedno stowarzyszenie. Jego członkowie dzielą się funkcjami administracyjnymi i różnymi kosztami operacyjnymi, ale utrzymują oddzielne pule dochodów i często posiadają oddzielne struktury wynagrodzeń dla partnerów.

Kancelarie prawne działające w wielu krajach często mają skomplikowane struktury obejmujące wiele partnerstw. Niektóre ograniczają partnerstwo między prawnikami lokalnymi i zagranicznymi.

Inne wielonarodowe firmy prawnicze działają jako pojedyncze światowe spółki, na przykład brytyjskie lub amerykańskie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, w których partnerzy również uczestniczą w mniejszych jednostkach operacyjnych w różnych krajach, zgodnie z lokalnymi przepisami.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.