Na wycieczkę do Sandomierza

Na wycieczkę do Sandomierza

Jeśli szukamy miejsca spokojnego, z dużą ilością atrakcji, a jednocześnie z dobrą infrastrukturą miejską Sandomierz jest idealnym wyborem. Mimo tego, że prawa miejskie ma, nie czuć tam pędu, pośpiechu i nadmiernego ruchu. Zwiedzanie Sandomierza to jest bardzo dobry pomysł na weekend czy na kilkudniowy wypad.

Zwiedzanie Sandomierza

Najlepiej zacząć od Zamku Królewskiego. Mieści się on na skarpie, dlatego widać z niego przepiękną panoramę miasta. W zamku znajduje się najstarsza część, czyli Baszta „’Kurza Noga”, z którego widać pobliskie miasteczko oraz Lasy Biłgorajskie, a przy dobrej widoczności Bieszczady i Tatry.

Wnętrze Zamku Królewskiego to teraz Muzeum Okręgowe, w którym znajduje się mnóstwo cennych pamiątek, które pamiętają odległe czasy. Są one warte poświęcenia około dwóch godzin na chłonięcie tego bogactwa historycznego. Nocleg w Sandomierzu warto wybrać jak najbliżej zamku jeśli bardzo nam zależy na jego zwiedzaniu.

Inne ciekawe miejsca Sandomierza

Na obejrzenie miasta wzdłuż i wszerz potrzeba trochę czasu, ale zdecydowanie warto. Ciekawym miejsce do zobaczenia jest Dworek Ojca Mateusza, który bardzo dobrze zachował się mimo upływu lat. Jak wiele innych budowli jest usytuowany na wzgórzu. W końcu sam Sandomierz zwany jest miastem na siedmiu wzgórzach. Aktualnie jest to miejsce, które oferuje noclegi dla turystów.

Wąwóz św. Królowej Jadwigi to miejsce, którego nie można ominąć. To kluczowe miejsce w Sandomierzu, przez które każdego roku przechadza się wielu turystów. Ma on długość 500 m i został naturalnie wyrzeźbiony przez wodę. Wystające drzewa i to, że wąwóz znajduje się w środku lasu dodają mu dodatkowego uroku i magicznego charakteru. Ściany wąwozu mają 15 metrów wysokości, więc można poczuć się jak w jamie. Nocleg w Sandomierzu blisko wąwozu stwarza możliwość spaceru tam codziennie.

Wędrówki i rower po Sandomierzu

W Sandomierzu znajduje się mnóstwo szlaków pieszych. Liczne parki, rezerwaty przyrody, lasy, wzgórza oraz sam Bulwar im. Marszałka Piłsudskiego sprawiają, że na aktywność w tym mieście nie ma powodu narzekać. Urzekająca natura, która tu rozkwita zielonością zachęca do całodziennych spacerów.

Rowerzyści również znajdą wiele ścieżek dla siebie. Przebiega tu bowiem ścieżka Green Velo, która jest tylko fragmentem ogólnopolskiej ścieżki rowerowej. Są też obecne tutaj mniejsze trasy do okolicznych miejscowości. Z tras rowerowych można podziwiać sady owocowe oraz inne ciekawe krajobrazy. Noclegi w Sandomierzu są tak umieszczone, aby zachęcić turystów do zwiedzania kluczowych miejsc w tym mieście.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.