Możesz też zrobić go sam!

Możesz też zrobić go sam!

Mogłoby się wydawać, że wchodząc do jakiegoś pomieszczenia mało kto zwraca uwagę na to, jakie znajdują się tam lampy czy żyrandole, ale nic bardziej mylnego. To właśnie oświetlenie nadaje szyku bez względu na to czy mówimy o salonie, sypialni czy chociażby kuchni lub łazience.

Wybór jest duży

Tanie żyrandole to dzisiaj bardzo duży wybór form i kształtów, ale przy podejmowaniu decyzji na pewno należy również zwrócić uwagę na ich jakość. Czasami warto jednak zainwestować nieco więcej gotówki, zwłaszcza że lamp czy żyrandoli nie zmieniamy przecież zbyt często. Tanie lampy sufitowe to różne modele, począwszy od klasycznych dużych elementów, a skończywszy na nowoczesnych rozwiązaniach, w których coraz częściej wykorzystuje się mniej typowe tekstury i kształty. Ci odważniejsi mogą tutaj pokusić się o oryginalne rozwiązania, których nie brakuje, wiele osób przerabia stare lampy, zmienia ich wygląd i dopasowuje do wystroju swoich wnętrz i jest to dobre rozwiązania dla osób z wyobraźnią.

A może plastik lub papier?

Tanie lampy sufitowe to na pewno wszystkie te, które obecnie można nabyć zarówno w sieci jak i w sklepach stacjonarnych, a które wykonane są chociażby z plastiku czy z papieru lub tektury. Takich rozwiązań nie brakuje i nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że wykorzystanie tych tworzyw powoduje powstanie wiele ciekawych form. Cieszą się one dużym zainteresowaniem nie tylko ze względu na niską cenę, ale również dlatego, że idealnie wpisują się w nowoczesne wnętrza. Zazwyczaj mają one biały kolor i dzięki tej uniwersalnej barwie pasują zarówno do salonu, przedpokoju, sypialni czy kuchni. Mogą mieć one zupełnie prostą formę, ale przybierają też przeróżne kształty. Dużą ich zaletą jest też to, że są one łatwe w utrzymaniu czystości. Wystarczy jedynie przetrzeć wilgotną szmatką, a te plastikowe można spokojnie zdemontować i umyć pod bieżącą wodą.

Zrób to sam…

Dzisiaj nie brakuje też wielu tanich modeli artystycznych, które mogą być wykonane z metalu czy również plastiku. Mało tego, w sieci znaleźć można filmiki, które instruują jak samemu można wykonać tanie żyrandole na przykład z plastikowych łyżeczek jednorazowych. Takie małe dzieło sztuki na pewno będzie powodem do dumy dla jego twórcy i oryginalną lampą, której nie dostaniemy w żadnym sklepie, a która na pewno będzie cieszyła oko.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.