Bawełniana, praktyczna pościel z satyny

Bawełniana, praktyczna pościel z satyny

Pościel, której używamy w swoich domach na co dzień, powinna cechować się przyjemnym dotykiem, a także praktycznością, zarówno w użytkowaniu, jak i w utrzymaniu higieny. Takie cechy posiada pościel satyna bawełniana 160×200, którą warto mieć w swoim domu.

Dobrej jakości pościel

W domu powinniśmy mieć przynajmniej kilka zmian pościeli, aby móc zmieniać ją regularnie i utrzymać wysoki poziom higieny w swojej sypialni. Pościel bawełna satynowa 160×200 to najbardziej uniwersalny rodzaj pościeli, obecnie polecany dla każdego, do każdej sypialni. Jest to pościel o grubym splocie, mocna i nie ulegająca przetarciom czy rozpruwaniu się w szwach. W odróżnieniu od pościeli z kory, pościel bawełna satynowa 160×200 jest gładka i wymaga prasowania lub maglowania, ma to jednak swoje zalety. Pościel jest przyjemna w dotyku, nie zsuwa się z ciała podczas snu, łatwo w nią oblekać kołdry i poduszki. Pościel satynowa 160×200 występuje w bardzo ciekawych kolorach i wzorach – od tych gładkich, jasnych i jednolitych, aż po wielobarwne, przedstawiające misterne krajobrazy, zwierzęta, martwą naturę i inne fantazyjne wzory. Taka pościel potrafi być bardzo ciekawym elementem dekoracji sypialni, o ile zostanie dopasowana do reszty wystroju.

Pościel satyna bawełniana 160×200

Rozmiar 160×200 to rozmiar klasyczny, występujący w większości polskich domów. Kupując taki komplet pościeli dla kogoś na prezent, nie należy się zatem obawiać, że będzie nietrafiony. Jest to wymiar dopasowany do łóżek pojedynczych dla dorosłych. W wielu przypadkach małżonkowie na większych łóżkach małżeńskich nie używają pojedynczych kołder 200×200 dedykowanych dla par, lecz właśnie dwie kołdry 160×200, które to rozwiązanie w wielu przypadkach jest po prostu wygodniejsze. Komplety pościeli w tym rozmiarze przeważnie występują z pojedynczą poszwą na poduszkę, co wynika z jej jednoosobowego przeznaczenia.

Pościel satynowa 160×200 jest niezwykle praktyczna – zawsze będzie dobrym wyborem. Nie zsuwa się z kołder, jest komfortowa i ciepła. W praniu zachowuje się wyśmienicie, nie tracąc koloru ani faktury nawet przy wysokiej temperaturze i wysokich obrotach. W sklepach występuje ponadto w bardzo licznych wzorach i kolorach – naprawdę jest w czym wybierać!

 

Podziel się z innymi!

Comments are closed.