Wszystko o woreczkach i torebkach z folii

Wszystko o woreczkach i torebkach z folii

Opakowania foliowe są bardzo popularne w obecnym świecie. Zastąpiły z powodzeniem różne tekturowe lub plastikowe opakowania, praktycznie w każdej branży. Torebki foliowe wykorzystywane są do pakowania nie tylko konkretnych produktów, służą także klientom w sklepach i marketach. Ich główną zaletą jest to, że mają wielorakie zastosowanie, niską cenę i szybko się je produkuje.

Podział woreczków foliowych i torebek

Najpopularniejsze są woreczki foliowe spożywcze. Są powszechnie dostępne w sklepach i marketach, jako worki i reklamówki do pakowania zakupów, produktów spożywczych czy przemysłowych. Do produkcji tych woreczków foliowych wykorzystuje się cienką folię, muszą one mieć również atesty PZH.Innym rodzajem torebek foliowych są te mocniejsze, które służą do przenoszenia, a także przechowywania różnych materiałów sypkich lub produktów spożywczych. Te torebki foliowe bardzo często posiadają logo danej firmy, nadruki reklamowe.

Woreczki foliowe strunowe posiadają szczelne zamknięcia, dzięki czemu przechowywana zawartość jest dobrze chroniona. Są one nie do zastąpienia w farmacji, elektronice czy w gospodarstwie domowym. Te woreczki foliowe spożywcze wykorzystuje się także do mrożenia żywności.Worki foliowe na śmiecie są produkowane w różnych rodzajach, grubościach, mają różną pojemność. Najcieńsze są te do tzw. odpadów biurowych, a ich pojemność waha się od dwudziestu do sześćdziesięciu litrów. Kolejne, czyli od osiemdziesięciu do stu dwudziestu litrów, przeznaczone są do śmieci typowych dla każdego gospodarstwa domowego.

Nietypowe zastosowania worków z folii

Na rynku występują również worki foliowe, które wyróżniają się sztywną konstrukcją. składa się ona z tzw. zgrzewów, które stabilizują worek i może on dzięki temu utrzymywać się w pozycji stojącej. Mają one dodatkowe zabezpieczenia w postaci lub korków. Opakowania takie wykorzystuje się w sprzedaży chemii gospodarczej, mydła, proszku do prania i w przemyśle spożywczym.Worki foliowe typu wicket służą do pakowania półautomatycznego i ręcznego i są one kompatybilne z liniami pakującymi automatycznymi. worki te wykorzystuje sią do pakowania artykułów żywnościowych, takich jak chleb czy innych artykułów przemysłowych.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.