Producent pianki polietylenowej

Producent pianki polietylenowej

Pianka polietylenowa to produkt o bardzo różnorodnym zastosowaniu. Wykorzystuje się ją między innymi w branży opakowaniowej i budowlanej. Jakie są jej właściwości i dlaczego jest tak ceniona przez inwestorów? Oto kilka najważniejszych informacji o piance technicznej czyli polietylenowej.

Właściwości pianki polietylenowej

Materiał ten powstaje w wyniku spienienia polietylenu przy wykorzystaniu gazu izobutanu, dzięki czemu odznacza się zamkniętą budową komórkową i posiada szereg cech, które stawiają go wyżej od innych tego rodzaju materiałów. Przede wszystkim pianka polietylenowa zapewnią świetną izolację przed wodą i parą, a także jest bardzo wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne. Jest także obojętna chemicznie, bezwonna i podlega całkowitemu recyklingowi.

Pianka polietylenowa producent

Materiał ten dostępny jest w sprzedaży przede wszystkim jako pianka polietylenowa w rolkach o różnych szerokościach oraz długościach nawoju. Łatwo można więc ciąć ją na dowolne kawałki adekwatnie do potrzeb. Pianka polietylenowa producent oferuje również w różnych grubościach, co ma między innymi znaczenie w branży budowlanej, gdzie wykorzystuje się ją jako izolację. Piankę polietylenową producent sprzedaje także w formie arkuszy.

Pianka polietylenowa w rolkach – zastosowanie

Pianka polietylenowa w rolkach wykorzystywana jest przede wszystkim w branży opakowaniowej. To nią zabezpiecza się rożnego rodzaju produkty, w tym m.in. sprzęt RTV i AGD przed uszkodzeniami mechanicznymi, wilgocią oraz zabrudzeniami. Jako że jest dostępna w różnych grubościach, to można dobrać piankę adekwatnie do ciężaru produktów.

Piankę polietylenową w rolkach wykorzystuje się również w branży budowlanej. Tam służy przede wszystkim jako izolacja pod panele czy wylewki. Dzięki temu izoluje się wnętrze od wilgoci i pleśni, a także pod względem akustycznym – należy tylko dobrać produkt odpowiedniej grubości. Jest ona całkowicie bezpieczna i można ją wielokrotnie wykorzystywać do podobnych celów, a ostatecznie poddać recyklingowi.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.