Zakres usług kancelarii prawnej

Zakres usług kancelarii prawnej

Bardzo dużo osób wiąże zawód adwokata jedynie z występowaniem w sądzie, co jest nie końca prawdą. W rzeczywistości praca prawnika znacznie wykracza poza ustalone przez społeczeństwo ramy i często wiąże się ona z bardzo wieloma ruchami poza budynkiem sądu.

Kancelaria adwokacka Katowice – praca również poza sądem

Kancelaria prawna z Katowic wykonuje bardzo wiele różnorodnych ruchów pozasądowych, aby ochronić interes swojego klienta bez konieczności angażowania w to sądu. Bardzo dobrym przykładem takiego pozasądowego działania możemy być dochodzenie praw autorskich lub majątkowych. Przy zawieraniu umów o honorarium lub zabezpieczając rzeczy należące do klienta występują oni w swojej roli, jednak nie w budynku sądu. Dbają oni o dobro swojego klienta i zabezpieczają jego szeroko pojęty interes. Ponadto kancelaria adwokacka Katowice świadczy również usługi mające na celu uzyskanie odszkodowania za pomyłki lekarskie lub za niedokładnie wykonane usługi. W takich przypadkach prawnik z Katowic musi doprowadzić do satysfakcjonującej klienta ugody jeszcze poza budynkiem sądu.

Kancelaria prawna z Katowic – pomoc w ciężkich sytuacjach życiowych

Prawnik z Katowic może również pomóc w przypadku zwolnienia z pracy, jeśli było ono bezprawne. Wówczas istnieje możliwość domagania się przywrócenia na dane stanowisko. Ponadto klientowi należy się wówczas zadośćuczynienie za utracone dochody, jakie wiązały się z utratą stanowiska.
Ponadto bardzo często przedsiębiorstwa zlecają kancelariom prawnym przygotowywanie lub opiniowanie sygnowanych umów, ale również ściąganie należności od dłużników. Przedsiębiorcy wymagają pomocy prawnej praktycznie każdego dnia biorąc pod uwagę stos umów, jakie podpisywane są w siedzibie firmy praktycznie każdego dnia. Prawnicy mogą otrzymać zlecenie skonstruowania danej umowy, ale również sprawdzenie innej pod kątem funkcjonującego prawa i z przychylnością dla interesów firmy.

Gdzie najlepiej szukać pomocy adwokata?

Najlepiej jest na początek rozeznać się w środowisku lokalnym, a także zapytać znajomych lub zaprzyjaźnione firmy, czy nie korzystali w ostatnim czasie z usług kancelarii adwokackiej i czy nie mogliby kogoś polecić. Świadczenie usług z polecenia to ogromne wyróżnienie dla każdej kancelarii, ponieważ oznacza to, że klient był w pełni zadowolony z jej usług i chętnie polecił ją dalej. Tacy klienci z polecenia są największą wartością dla każdej kancelarii prawnej. Skrupulatność, zaangażowanie oraz dokładność sprawiają, że klienci chętnie wracają, ponieważ wiedzą, że nie spotka ich żaden zawód, a doskonale wykonana praca.

Źródło: http://www.remigiuszsoltys.pl/

Podziel się z innymi!

Comments are closed.