Zbycie przedsiębiorstwa – zakres terminu, wyzwania i potencjał takiego kroku

Zbycie przedsiębiorstwa – zakres terminu, wyzwania i potencjał takiego kroku

Przedsiębiorcy, którzy przygotowują się do aktu zbycia przedsiębiorstwa, mają przed sobą niełatwe, choć często opłacalne zadanie. Aby niczego nie przeoczyć przy tej skomplikowanej procedurze, będą potrzebowali uważnego przestudiowania przepisów oraz konkretnej pomocy prawnej.

Zbycie przedsiębiorstwa – jakich podmiotów dotyczy ten termin?

Transakcje sprzedaży biznesów prowadzone są na niemal każdym szczeblu. Obejmują zarówno wielomilionowe przedsiębiorstwa działające na polskim i międzynarodowym rynku, jak i niewielkie firmy rodzinne. Niektóre z nich motywowane są przewidywanym zyskiem z transakcji, inne z kolei – chęcią uniknięcia straty i wycofania się z nierentownej działalności bez utraty wszystkiego.

Warto tu zaznaczyć, że w polskim prawie nie istnieje możliwość bezpośredniej sprzedaży przedsiębiorstw jednoosobowych prowadzonych w ramach JDG. Ale doświadczona kancelaria, której polem działania jest Zbycie przedsiębiorstwa – derekflak.pl z pewnością znajdzie satysfakcjonujące wyjście także z takiej sytuacji.

Jakie wyzwania rodzi transakcja zbycia przedsiębiorstwa?

By sprzedać przedsiębiorstwo, trzeba się przygotować na długi i często trudny proces, zarówno w obrębie firmy, jak i na linii firma-nabywca. Osobną kwestią są także wszelkiego typu problemy prawne i podatkowe, na które nietrudno przy takiej okazji natrafić.

Bez pomocy prawnika nawet nie warto podchodzić do zadania, jakim jest zbycie przedsiębiorstwa – derekflak.pl to kancelaria, która widziała już niejedną przeszkodę na tej drodze, i z sukcesem ją pokonała. Potrzebny będzie dokładny audyt wszystkich aspektów działalności, due dilligence, a także akt notarialny, którego podpisanie będzie równoznaczne z dokonaniem sprzedaży na rzecz nowego właściciela firmy.

Co można zyskać na zbyciu przedsiębiorstwa?

Właściwie przeprowadzona transakcja zbycia ma ogromny potencjał zarówno dla nabywcy, jak i dla zbywającego. Ten drugi może na niej zarobić sporą kwotę pieniędzy, a w przypadku najmniej korzystnego scenariusza – pozbyć się problematycznej firmy, którą nie mógł lub nie chciał się już zajmować.

Potencjalny nabywca, którego interesuje zbycie przedsiębiorstwa – derekflak.pl służy bowiem radą również nabywcom – może trafić na żyłę złota, której ktoś inny nie dostrzegł lub nie był w stanie wykorzystać w pełni.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.