Popękane naczynka – co robić?

Popękane naczynka – co robić?

Pękające naczynka mogą wydawać się dość błahym problemem, szczególnie dla tych osób, które osobiście go nie doświadczyły. Niestety prawda jest taka, że popękane naczynka szczególne te na twarzy, utrudniają życie. Chociaż nie są bolesne, to wyglądają mało estetycznie. Jak można im przeciwdziałać? Czy zamykanie naczynek Katowice to dobry wybór?

Czemu naczynka pękają?

Rozszerzone naczynka to problem, który dotyka przede wszystkim osoby o jasnej karnacji, skórze suchej i wrażliwej, ale nie tylko. Czasami mamy po prostu uwarunkowania genetyczne, które powodują, że wyglądamy tak, jak wyglądamy. Oprócz tego pękające naczynka mogą pojawiać się przez nadmierną ekspozycję na słońce, przez wysokie i niskie temperatury, niektóre choroby, na przykład nadciśnienie tętnicze, zaburzenia hormonalne, cukrzycę, a nawet niektóre składniki diety. Powodów pojawienia się rozszerzonych naczynek jest wiele, jednak dziś można z nimi skutecznie walczyć. Zamykanie naczynek Katowice za pomocą lasera sprawdzi się w każdym przypadku.

Zabieg laserowy – ile trwa i czy jest bolesny?

Po pierwsze, warto wybrać odpowiedni gabinet medycyny estetycznej. W tym wypadku bardzo ważne będzie doświadczenie specjalisty, ale także sprzęt, przy pomocy którego wykonuje zabiegi. Po drugie, musimy mieć na uwadze to, że rozszerzone naczynka mogą nawracać.Zamykanie naczynek Katowice to obecnie najskuteczniejszy sposób na to, aby pozbyć się tego mało estetycznego problemu. Zazwyczaj jeden zabieg to za mało i trzeba będzie wrócić na kolejne serie. Trzeba przejść od 3 do 6 zabiegów w zależności od tego, jak zaawansowany jest problem. Dużo zależy od specjalisty, który będzie wykonywał zabieg, głównie od jego precyzji oraz zaangażowania.

Zabieg laserowy mający na celu zamykanie naczynek nie jest bolesny, chociaż można odczuwać mały dyskomfort. Ogólnie rzecz biorąc od razu po zabiegu, można wrócić do codziennych obowiązków. Najlepiej nie wystawiać się na promienie słoneczne, warto w tym czasie także zrezygnować z ostrych treningów na siłowni, basenu oraz sauny.

Popękane naczynka sprawiają, że bardzo często tracimy pewność siebie, czasami mogą powodować pieczenie skóry, a nawet prowadzić do rozwinięcia się trądziku różowatego, dlatego warto zdecydować się na ich zamknięcie.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.