Budowa domu bez problemów

Budowa domu bez problemów

Wiele osób, które zdecydowały się na budowę własnego domu, często po jej zakończeniu, twierdzi, że drugi raz nie zdecydowałaby się na taki krok. Szczególnie dotyczy to osób, które nie znają się na budownictwie i decydują się zaufać firmom podwykonawczym. W tym zakresie niestety istnienie wielu nieuczciwych wykonawców, przez których budowa domu może stać się koszmarem.

Jaką metodę budowy wybrać?

Ważne jest zatem, aby już na początku zdecydować się na odpowiednią metodę budowy oraz wybrać profesjonalną firmę wykonawczą. Dla osób, które nie chcą wdrażać się w świat budowlany i nadzorować każdy etap pracy samodzielnie, poleca się często domy z paczki.

Domy z paczki to nic innego jak budynki powstałe z prefabrykatów, czyli gotowych elementów wyprodukowanych w fabryce, które składa się na miejscu u klienta. Domy prefabrykowane ceny stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem.

Domy prefabrykowane ceny

Tego typu domy z paczki powstają przy użyciu technologii szkieletowej. Oznacza to, że elementy nośne ścian i stropów są wykonane z drewna albo stali. Tak przygotowany szkielet, wypełniany jest wełną mineralną lub izolacją z pianki termicznej.

Gotowe elementy są ustawiana na odpowiednio przygotowanych fundamentach. Fundamenty zazwyczaj muszą być zgodne z wytycznymi firmy stawiającej dom. Jest to więc jedyny temat, który musi załatwić zamawiający, aby spełnić swoje marzenie o budowie domu.

Opinie o domach z paczki i prefabrykowanych

Budowa takiego domu trwa zazwyczaj kilka miesięcy. Jest to znacznie szybsze tempo niż podczas budowy metodą tradycyjną. Mimo oporów wielu osób klienci, którzy decydują się na takie rozwiązania, są bardzo zadowoleni i doceniają zalety tego rozwiązania. Zwłaszcza że można taki dom zmontować samodzielnie.

Jest to idealna opcja dla osób ceniących sobie czas oraz niskie koszty eksploatacji. Tego typu domy mają niski współczynnik przenikania ciepła, czyli są energooszczędne. Dobra izolacja ścian znacznie obniża koszty ogrzewania zimą, a latem pomaga w utrzymaniu chłodu wewnątrz budynku.

Dodatkowym atutem jest to, że konstrukcja szkieletowa nie przenosi dźwięków z zewnątrz. Dom z paczki jest więc bardzo cichy, nawet jeśli pobudowany jest przy ruchliwej ulicy.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.