Ciekawy sposób na aranżację ściany w domu

Ciekawy sposób na aranżację ściany w domu

Współcześni architekci wnętrz proponują bardzo wiele ciekawych rozwiązań, dzięki którym nawet zwykłe pomieszczenie w mieszkaniu w bloku można przetransformować w prawdziwą wnętrzarską perełkę. Propozycji jest naprawdę sporo i każdy znajdzie coś dla siebie. Jedna z tych ciekawszych to między innymi panele scienne 3D, które w bardzo prosty sposób montuje się właśnie na ścianach.

Panele scienne 3D do domu

Ściany nie muszą być wykończone w odrobinę nudny i sztampowy sposób, jakim jest po prostu pomalowanie ich za pomocą farby lub obklejenie za pomocą tapety. Można zrobić to na wiele innych sposobów, a jednym z nich są panele 3D scienne. Gwarantują one naprawdę niezwykły przestrzenny efekt, co fantastycznie wygląda między innymi w pomieszczeniach urządzonych w stylu nowoczesnym, industrialnym lub glamour. Jeżeli ktoś szuka czegoś innego do swojego domu, pomysłu nadal mało oklepanego i rzadko wykorzystywanego, takie panele zagwarantują piorunujący efekt za naprawdę przystępne pieniądze.

Panele 3D scienne

Zamontowanie tego typu paneli to oczywiście nie tylko doskonały efekt wizualny, chociaż oczywiście to najważniejszy czynnik skłaniający do użycia ich do wykończenia ścian. Warto wspomnieć jednak również o innych plusach wynikających z zastosowania tego rozwiązania. Za pomocą takich paneli można między innymi ukryć różnego rodzaju wady ścian, które są tak widoczne po pomalowaniu za pomocą farby. Takie panele maskują zatem ścianę, a z drugiej strony upiększają pomieszczenie. W mieszkaniach minimalistycznych i urządzonych naprawdę prosto, takie panele mogą stanowić mocne element dekoracyjny i nieoczywiste rozwiązanie. Mogą służyć też do wydzielenia jakiejś konkretnej strefy w pomieszczeniu, na przykład w niedużych kawalerkach. Za pomocą takich paneli można chociażby wyznaczyć strefę pracy lub strefę snu. Nowoczesne panele ścienne to zatem zarówno dekoracja, ale też sposób na zamaskowanie różnego rodzaju wad ściany, z którymi trudno poradzić sobie w inny prosty sposób.

Co innego na ścianę

Oczywiście panele ścienne 3D to nie jest jedyny sposób na ozdobienie ściany lub ukrycie pod spodem wad, które wymagałyby większego remontu. Poza panelami można na ścianę zamocować również na przykład boazerię z drewna, która absolutnie nie przypomina tej z lat 90-tych. Można też zdecydować się na przykład na płyty imitujące beton, które świetnie wyglądają w pomieszczeniach typowo industrialnych. Dzisiaj tego typu sprytnych rozwiązań jest zatem więcej, dlatego najlepiej po prostu śledzić trendy aranżacyjne i wybrać coś najlepszego dla siebie.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.