Ciąża a leczenie zębów

Ciąża a leczenie zębów

Ciąża to specyficzny okres w życiu każdej kobiety – w tym czasie należy o siebie odpowiednio zadbać. Wiele ciężarnych kobiet zapomina jednak o tym, że powinny jak najszybciej odwiedzić stomatologa, jeśli nie zrobiły tego jeszcze na etapie planowania poczęcia. Ubytki czy stany zapalne mogą bowiem mieć wpływ nie tylko na samopoczucie, ale także na zdrowie przyszłej mamy i maluszka.

Leczenie uzębienia w ciąży – dlaczego jest tak ważne?

Nawet niewielkie ubytki w zębach powinny być wyleczone przed ciążą lub w trakcie jej trwania. Infekcje w obrębie jamy ustnej powodują drobnoustroje. Te natomiast poprzez krwiobieg krążą w organizmie matki i mogą nawet przenikać do macicy, będąc przyczyną komplikacji. W skrajnych przypadkach nieleczone uzębienie może być przyczyną poronienia, zakażenia wewnątrzmacicznego lub przedwczesnego porodu. Klinika stomatologiczna Łódź to miejsce, które powinna odwiedzić każda przyszła mama, mająca na celu ochronę zdrowia swojego, jak i maluszka. Kuźmińscy stomatologia to nowoczesne gabinety, zapraszające przyszłe mamy na bezpieczne zabiegi i możliwość pełnego wyleczenia uzębienia.

Jakie zabiegi można wykonywać w ciąży?

Każda klinika stomatologiczna Łódź doskonale zna procedury, które dotyczą kobiet w ciąży. Jest to stan, który wymaga ostrożności. Obecnie jednak metody leczenia zębów są na tyle nowoczesne, że można je stosować również w przypadku kobiet ciężarnych. Stomatologia Kuźmińscy łódź to miejsce, w którym bezpiecznie można skorzystać z leczenia ubytków, w tym również leczenia kanałowego czy usunięcia kamienia nazębnego. Możliwe są zabiegi przeprowadzone w znieczuleniu miejscowym, takie jak ekstrakcja zęba. Kuźmińscy stomatologia to gabinety stosujące nowoczesne techniki oraz znieczulenia, które są w pełni bezpieczne dla kobiet w ciąży.

Kiedy wybrać się do dentysty w ciąży?

Każda kobieta ciężarna musi odwiedzić dentystę przynajmniej jeden raz. Jeśli ma wyleczone ubytki to taka kontrolna wizyta wystarczy. Ciężarne, które posiadają próchnicę muszą odwiedzić stomatologa jak najszybciej, a w trybie natychmiastowym powinno zostać podjęte leczenie w przypadku bólu zęba. Świadczy on bowiem o zaawansowanym stanie zapalnym. Stomatologia Kuźmińscy Łódź to miejsce, w którym pacjentki mogą wykonać zarówno przegląd, jak i podjąć się bezbolesnego leczenia nowoczesnymi technikami. Wybór odpowiedniego gabinetu to gwarancja wysokiej jakości usług i bezpieczeństwa, które dla przyszłej mamy powinno być wyjątkowo ważne. Leczenie w miłej, bezstresowej atmosferze to dodatkowy atut Stomatologii Kuźmińscy. Nie ma znaczenia, na którym etapie ciąży pacjentka odwiedzi gabinet – leczenie można podjąć zarówno w I, jak i w II lub III trymestrze.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.