Kilka informacji o kasetonach sufitowych

Kilka informacji o kasetonach sufitowych

Kilkanaście lat temu niewiele osób decydowało się na kasetony sufitowe. Ściany pomieszczeń dekorowano farbą, tapetą lub boazerią. Dziś kasetony bardzo chętnie montowane są w domach i biurach. Pojawiają się zatem różnorodne pytania związane z ich użytkowaniem. Oto odpowiedzi na najważniejsze z nich.

Gdzie i jak stosować płyty sufitowe?

Kasetony to panele, które można montować w zasadzie wszędzie. W zależności od potrzeb płyty takie kładzione są na powierzchni sufitu lub ściany w środku budynków. Dobrze sprawdzają się w lokalach firmowych, czyli np. biurach, gabinetach, sklepach itp., ale najczęściej stosowane są w prywatnych domach. Jeśli chodzi o mieszkania, panele ścienne i sufitowe można montować dowolnie, wedle własnych upodobań. Nie ma żadnych ograniczeń odnośnie pomieszczeń, w których są kładzione, choć zaleca się pewien umiar. Panele mają bowiem być elementem dekorującym i odświeżającym, nie powinny zatem przytłaczać z każdej strony.

Oferujący kasetony sklep zapewnia duży wybór produktów. Można nabyć panele wykonane z różnych rodzajów materiałów i dzięki temu dobrać je również odpowiednio do pomieszczenia. Kasetony sufitowe można zatem montować w dosłownie każdym miejscu domu – w salonie, kuchni, sypialni, korytarzach, a nawet łazience. Duży jest też ich wybór pod względem wymiarów, kolorów, wzorów, więc bez trudu można znaleźć coś, co będzie pasować do konkretnego mieszkania.

Czy kasetony są trwałe?

Tak, kasetony sufitowe są bardzo trwałym produktem. Tapeta lub farba nie daje tak długotrwałych efektów. Położone płyty ścienne i sufitowe mogą ozdabiać pomieszczenie przez naprawdę bardzo długi czas bez konieczności wymiany. Warunkiem jest właściwy dobór, zgodny z zastosowaniem. Oznacza to, że kupując w sklepie kasetony, należy brać pod uwagę, czy w danym pomieszczeniu nie ma np. zbyt dużo wilgoci. Do łazienek i kuchni trzeba zatem nabyć właściwy odporny na wodę produkt. W takich wypadkach przydadzą się kasetony sufitowe np. ze szkła, plastiku czy PCV. Wówczas wilgoć nie stanowi żadnego zagrożenia i panele nie ulegną zniszczeniu.

Gdzie kupować kasetony?

Wyposażony w kasetony sklep z elementami budowlanymi i dekoracyjnymi to miejsce, w którym najczęściej można dostać tego typu produkty. Oprócz popularnych marketów stacjonarnych warto jednak zajrzeć również do innych, nawet mniej znanych sklepów z kasetonami. Na pewno zakup online jest dobrym pomysłem. W internecie sporo jest miejsc, które oferują ciekawe płyty ścienne i sufitowe w wielu wersjach, a do tego okazyjnych cenach.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.