Jakie są korzyści posiadania szklanych ścian w domu?

Jakie są korzyści posiadania szklanych ścian w domu?

Niektóre dni sprawiają, że prawie każdy zaczyna mieć dosyć ponurej aury i konieczności zapalania światła o dziwnie wczesnej godzinie. W niedoświetlonym wnętrzu nie da się wygodnie pracować i trudno jest zachować trzeźwy umysł. Ciekawym rozwiązaniem może być szklana ściana, która wpuści do pokoju sporo światła słonecznego.

Naturalne doświetlenie

We wnętrzu, w którym są duże okna, jest jaśniej nawet podczas zachmurzenia, czy przed wieczorem, gdy słońce chowa się za horyzontem. Niekiedy jednak takie rozwiązanie nie wystarcza domownikom i zamiast zwiększania rozmiaru okna, decydują się na szklaną ścianę.

W większości mieszkań sprawdzi się jedna ściana o mniejszej lub większej przezroczystości. Często ściany szklane są nieprzejrzyste, bezbarwne albo kolorowe. Spełniają podstawową rolę – wpuszczają światło do wnętrza – ale jednocześnie nie zapewniają lepszych możliwości obserwowania krajobrazu. Działa to i w drugą stronę, można połączyć ścianę szklaną i wrażenie przytulności wnętrza.

Kolorowe, bezbarwne, gładkie, fakturowane…

Wiele nowoczesnych mieszkań wyposaża się od razu w ścianę szklaną, która znajduje się od frontu lub od strony wychodzącej na podwórko czy teren zielony. W zależności od położenia można zdecydować się na całkowicie przejrzyste szkło lub takie, które wpuszcza światło, ale jednocześnie nie jest zbyt przezroczyste.

Gładkie, bezbarwne szkło – takie jak używane do produkcji szyb – wpływa na nowoczesny wygląd wnętrza i zapewnia najwyższy poziom doświetlenia, ale też zmniejsza przytulność. Istnieje wielu zwolenników takiego rozwiązania, ale są też tacy, którzy preferują ściany szklane dużo grubsze, o wybranym odcieniu i z fakturą.

Bliżej świata

Osoby decydujące się na szklaną ścianę szybko zauważają, że ich mieszkanie przenosi się bliżej świata i życia. Posiadanie takiego rozwiązania wiąże się z zachowaniem porządku w mieszkaniu i nieskazitelnej higieny odnośnie przeszklonej powierzchni.

Najbezpieczniej jest stosować ścianę ze szkła mieszkając na piętrze, ale coraz częściej spotyka się całkowicie przejrzyste ściany pomieszczeń na parterze. Salon czy jadalnia z taką ścianą prezentuje się elegancko i bardzo optymistycznie. Większa ilość światła docierająca do wnętrza zapobiega jesiennej depresji i jest dużym ułatwieniem przy np. pracy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.