Kamper – zabudowa i wyposażenie

Kamper – zabudowa i wyposażenie

Polacy bardzo lubią podróże i ekstremalne wyzwania. Jesteśmy wszędzie. Wystarczy przejrzeć vlogi podróżnicze. Niektórzy znają cel swojej podróży, inni dopiero go szukają. Jest ważny. Podróżujemy pieszo i samolotem, z plecakiem i walizką, pojedynczo, parami i grupą. Kamper to dom na kółkach, który wymaga ciągłego remontu i wprowadzania zmian, stworzenia w podróży namiastki domu – wygodnego i funkcjonalnego lokum.

Dla kogo kamper ?

Z pewnością dla osób cierpliwych i systematycznych, którym ciągłe udoskonalanie i naprawa pojazdu sprawiają przyjemność. Muszą mieć ten praktyczny zmysł pomysłowego Dobromira. Zabudowa kempingowa stanowiąca wyposażenie kampera powinna wykorzystywać w sposób optymalny każdy skrawek niewielkiej przestrzeni. Jeśli ktoś dopiero zaczyna swą przygodę z karawaningiem, powinien poświęcić trochę czasu na przeglądnięcie forów dyskusyjnych i dostępnych w Internecie poradników.

Zbędny balast i akumulator

Dobrym przyzwyczajeniem jest, by przed każdą wyprawą skorzystać z wagi samochodowej i pomyśleć o pozbyciu się zbędnego balastu. W poradnikach doświadczonych podróżników znajdziemy informacje, że warto zrzucić zbędne kilogramy i rezygnować ze złych przyzwyczajeń. Jeśli ktoś nie zastanawiał się nad zbilansowaniem wagi pojemników na wodę czystą i tzw. szarą, to w miarę zapełniania się tego drugiego powinien postarać się, by pozbyć się ścieków jak najszybciej.Użytkownicy kamperów zazwyczaj korzystają z dwóch rodzajów akumulatorów. Rozruchowy służy do odpalania silnika i dostarczenia energii urządzeniom w kabinie kierowcy. Drugi – użytkowy – zasila urządzenia związane z wyposażeniem zabudowy mieszkalnej. Przed podróżą powinniśmy sprawdzić stan obu baterii i kontrolować napięcie. Potrzebne urządzenia: voltomierz i prostownik.

Centralny panel sterowania

Monitoring pracy akumulatorów i poziomu czystej wody jest możliwy dzięki umiejscowionemu w zabudowie mieszkalnej centralnemu panelowi sterowania. Standardowe oznakowania świetlne informują nas o tym, czy konkretne urządzenia i odbiorniki działają prawidłowo. Trzeba zadbać o systematyczny przegląd urządzeń.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.