Wanna czy prysznic?

Wanna czy prysznic?

Remont łazienki lub urządzanie łazienki w nowym domu zawsze łączy się z wieloma dylematami. Jedną z decyzji, którą trzeba podjąć jest ta, czy postawić na prysznic, czy też na wannę? Jeśli miejsca w łazience nie brakuje, można wybrać obydwie opcje. Często trzeba jednak dokonać konkretnego wyboru, ponieważ zwyczajnie nie uda się zmieścić obydwu opcji.

Wanna w łazience

Wolnostojąca wanna to szczyt łazienkowego luksusu. Dla wielu osób wanna to jeden z najważniejszych wyborów podczas urządzania domu. Dlaczego? Ponieważ uwielbiają relaksować się w wannie, a kwadrans dla siebie w gorącej wodzie to po prostu ogromna przyjemność.

Ceny wanien wolnostojących regularnie spadają, dlatego teraz można kupić piękną ceramiczną wannę już nawet za kilka tysięcy złotych. Do tego trzeba jednak dokupić jeszcze specjalną baterię, która często też kosztuje kilka tysięcy. To mimo wszystko mniejszy wydatek niż jeszcze kilka lat temu, gdy wanny wolnostojące dopiero wchodziły na nasz rynek.

Prysznice prostokątne typu walk-in

Drugą niezwykle popularną opcją jest prysznic prostokątny typu walk-in, a zatem prysznic, który nie posiada brodzika. To wybór wielu współczesnych inwestorów, którzy cenią nie tylko nowoczesny design i pewien konkretny efekt wizualny, ale też funkcjonalność.

Dlaczego Prysznice prostokątne walk-in są tak funkcjonalne? Ponieważ najzwyczajniej w świecie redukuje się ilość przestrzeni, którą trzeba regularnie sprzątać. Montując zwykły brodzik wraz z kabiną prysznicową, tak naprawdę musimy dbać nie tylko o wygląd prysznica, ścianek w kabinach, ale też sam brodzik. To sporo czyszczenia. Prostokątne prysznicowe walk-in pod tym kątem są o wiele lepszym rozwiązaniem.

W jakiej łazience prysznice prostokątne sprawdzą się najbardziej?

Prostokątny prysznic walk-in sprawdzi się nawet w małej łazience. Grunt to odpowiednio przygotować podłogę. Musi ona mieć spadek, dzięki czemu woda będzie odpływała, nie tworząc kałuż.

W nowych budynkach, które są właśnie na etapie budowy, dużo łatwiej uzyskać ten efekt, ponieważ od początku można umówić się na to, że w łazience będzie prysznic typu walk-in. Wtedy trzeba zastosować specjalną wylewkę, uzyskując w ten sposób spadek potrzebny do zamontowania takiej kabiny.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.