Czy warto mieć termos?

Czy warto mieć termos?

Nie wiele jest takich dodatków do kuchni, które radzą sobie poza nią równie dobrze, co w niej. Jednym z dobrych przykładów takiego dodatku jest z całą pewnością szklany termos. Czym jest ten dodatek i w jakich okolicznościach może się on przydać? Nie tylko w domu, lecz również i poza nim?

Czym jest termos?

O termosie słyszał zapewne każdy z nas. Jest to niewielki pojemnik na kawę lub herbatę czy też inne płyny do picia, który powoduje, że ich temperatura przez bardzo długi czas może pozostawać taka sama, jak ta, z którą się je do niego wlało. Oznacza to, że np. przygotowana gorąca herbata nawet po wielu godzinach nadal będzie bardzo ciepła, podobnie jak zimny napój w nawet najgorętszy dzień pozostanie nadal zimny.W jaki sposób jest to osiągnięte? Termos szklany zbudowany jest tak, aby nie pochłaniał, ani nie przewodził ciepła płynu, który się w nim znajdzie. Powoduje to, że z zewnątrz będzie on cały czas w takiej samej temperaturze, lecz w środku będzie miał temperaturę obecnego w nim puny.

Termos w domu

W jakich sytuacjach termos szklany może się przydać w domu? Jak takie, jakby nie patrzeć przenośne urządzenie, które swoje najważniejsze zalety i możliwości pokazuje poza domem, może się przydać w jego murach? Jak się okazuje, może być bardzo wygodne.W sytuacji, gdy w domu duża część rodziny pije np. herbatę, warto zrobić jej nieco więcej i trzymać ją nie w dzbanku, gdzie bardzo szybko stanie się zupełnie zimna, lecz właśnie w termosie, co pozwoli zachować jej ciepło i doskonały smak przez wiele kolejnych godzin.

Termos w podróży

Prawdziwe jednak możliwości szklany termos pokazuje w terenie. Czy to na rowerze, czy też na długich marszach np. po górach, posiadanie szklanego termosu jest nieocenioną zaletą. Nie ma bowiem nic przyjemniejszego niż chwila odpoczynku po długim wysiłku i wypicie w tym czasie pysznej, gorącej herbaty. W czasie deszczu smakować ona będzie jeszcze lepiej.W przypadku wybierania termosu typowo do zastosowań zewnętrznych warto jednak zadbać o to, aby posiadał on nieco bardziej wzmocnioną konstrukcje, tak aby nie doznał żadnego uszkodzenia podczas np. częstego podskakiwania od wybojów, lub też, aby nie uszkodził się w chwili upadku i uderzenia o ziemie.

Termoz szklane dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.