Elektryczny opiekacz do zapiekanek – czy warto?

Elektryczny opiekacz do zapiekanek – czy warto?

Domowe zapiekanki smakują wyśmienicie, dlatego też warto jak najszybciej postawić na porządny opiekacz do zapiekanek. Dzięki temu prostemu urządzeniu bez żądnego większego problemu można opiekać również tosty i kanapki. Niektóre opiekacze doskonale nadają się także do produktów mięsnych.

Gdzie sprawdzi się opiekacz?

Wysokiej jakości opiekacz do zapiekanek doskonale sprawdzi się w profesjonalnych punktach gastronomicznych, stacjach benzynowych albo barach. Dzięki elektrycznemu opiekaczowi będzie można błyskawicznie przygotować pyszne i chrupiące potrawy dla swoich klientów.

Dobry opiekacz można wykorzystać również w domowej kuchni. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej nie tylko modele do użytku przemysłowego, ale również tanie urządzenia, które skierowane są do klientów indywidualnych.

Co powinien posiadać dobry opiekacz?

Profesjonalny opiekacz do zapiekanek koniecznie musi posiadać stosowne certyfikaty CE. Uważać należy na tanie opiekacze, których niestety jest pełno na aukcjach internetowych. Sprzęty od mało znanych producentów zazwyczaj wykonane są z tanich materiałów, dlatego też należy omijać je szerokim łukiem.

Godne uwagi są urządzenia o dość dużej mocy (np. 2200 W), dzięki którym będzie można podgrzać zapiekanki nawet do temperatury 250 stopni C. Najnowsze opiekacze bardzo często wyposażone są w nowoczesny termostat E.G.O., który zapewnia płynną regulację mocy grzania.

Jeżeli chodzi o sam materiał, to najlepiej sprawdzą się urządzenia wykonane z wysokiej jakości stali szlachetnej. Materiał ten nie tylko ładnie się prezentuje, ale przede wszystkim jest łatwy w konserwacji i czyszczeniu. Pamiętać należy o tym, że w lokalach gastronomicznych opiekacz musi spełniać normy Sanepidu.

Co powinien posiadać dobry opiekacz?

Każdy solidny opiekacz powinien posiadać timer, dzięki któremu nie ma ryzyka przypalenia zapiekanek. W wielu modelach minutnik da się ustawić maksymalnie na 15 minut.

Aby uniknąć poparzenia, warto poszukać opiekaczy, które mają wyjmowane rączki. W niektórych urządzeniach można szybko zdemontować panel tylni, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie czyścic urządzenie. W przypadku opiekaczy, które mają pracować w lokalu gastronomicznym warto zwrócić uwagę na wydajność danego sprzętu.

Opiekacz do zapiekanek znajdziesz w ofercie Gastroprodukt.pl.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.