Gdzie dobrze zjeść w Bydgoszczy?

Gdzie dobrze zjeść w Bydgoszczy?

W pradolinie rzeki Brdy leży Bydgoszcz – największe miasto województwa kujawsko-pomorskiego, stolica polskiego wioślarstwa. Bydgoszcz posiada wiele atrakcji dla turystów, co zresztą potwierdzają światowe witryny turystyczne, zaliczające miasto do „10 najlepszych celów podróży w Polsce”. Czy ten ośrodek kulturalny, sportowy, akademicki i naukowy zajmuje równie wysokie miejsce na mapie kulinarnej?

Bydgoskie placówki gastronomiczne

Na bydgoskich ulicach i urokliwych uliczkach pełno jest miejsc, gdzie można usiąść, odpocząć i przekąsić coś smacznego. Patrząc jednak na samą witrynę danej placówki, ciężko zgadnąć, czy warto do niej wstąpić, czy warto coś zamówić. Do jakich adresów warto trafić? I co warto zjeść? Przewodników wymieniających 10 miejsc, w których można smacznie zjeść jest kilka, ale w niektórych pojawiają się te same polecane miejsca. Bardzo chwalona przez gości restauracja „Czosnek i Oliwa” znajduje się przy ulicy Grudziądzkiej. Specjalnością lokalu jest m.in. podawany z oliwą chleb własnego wypieku, żeberka wieprzowe, udziec cielęcy (kostka czystego mięsa bez kości), śmietankowy sernik z lodami i sosem-musem owocowym oraz Panna Cotta, a to wszystko w ramach jedzenia na dowóz w Bydgoszczy. W restauracji Jatki 6 gości zachwyca piękne wnętrze oraz zastawa, na której serwowane są dania. I, oczywiście, smak tych dań – wśród tych, które warto tu spróbować należy wymienić tatar, carpaccio oraz rybę doradę. Spacerując ul. Długą, warto zajrzeć do restauracji Luizjana, która serwuje kuchnię amerykańską. Pyszne i wyraziste hamburgery oraz sałatki zostaną na długo w pamięci gości.

Jedzenie w Bydgoszczy

Jedzenie w Bydgoszczy jest bardzo zróżnicowane – obok egzotycznych kuchni z dalekich stron świata są i lokale serwujące typowo polskie domowe obiady. Smacznie i niedrogo można zjeść w licznych knajpkach dla studentów takich jak „Katarynka Bistro” przy Niedźwiedziej. A jeśli ktoś ma ochotę na pierogi, koniecznie musi zajrzeć do „Pierogarni Pod Aniołami”. Pyszne pierogi, które same rozpływają się w ustach można kupić w przystępnej cenie. Iście domowe obiady ma swojej ofercie także restauracja „Za piecem” i „Twardowski”, gdzie o wyznaczonych godzinach można zobaczyć wizerunek Mistrza.

W Bydgoszczy jest całe mnóstwo lokali gastronomicznych. W zależności od zasobności portfela, apetytu oraz preferencji kuchni można naprawdę zjeść smacznie i zdrowo. Bo jedzenie w Bydgoszczy nie ustępuje miejsca żadnemu innemu i po aktywnym spędzeniu czasu w mieście nad Brdą, można naładować baterie.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.