Sklepowe i domowe przetwory

Sklepowe i domowe przetwory

Dziś w Polsce na półkach sklepowych nie brak świeżych owoców z Polski, jak i z całego świata. Podobnie jest z przetworami owocowymi i warzywnymi. Pod nimi również uginają się półki, a produkty zachwycają wyglądem i świeżością. Idąc do sklepu w pierwszej kolejności poszukujemy towaru o wysokiej wartości odżywczej. Tak robi ponad pięćdziesiąt procent kupujących. I na nasze szczęście wiele produktów jest oznaczonych znakiem jakości, lecz szkoda, że nie wszystkie.

Branża owocowo-warzywna

Z każdym rokiem wzrasta świadomość konsumencka. Większość z nas poszukuje na półkach sklepowych produktów zdrowych, świeżych, mało przetworzonych i posiadających certyfikat. Przetwórstwo owocowo warzywne musi bardzo się starać, aby sprostać tak świadomym i wymagającym klientom. Branża przetwórcza musi nieustannie się starać, aby nie stracić klientów i nie popaść w bankructwo. Lecz dla klientów sklepów jest to pocieszające, gdyż nikt nie chce płacić za mało jakościowy produkt, który ma spożyć. Utrzymać się może tylko ten biznes przetwórczy, który stawia na wysoką jakość swoich produktów. Jak się okazuje w wyniku przeprowadzonych badań co najmniej połowa Polaków jest w stanie zapłacić więcej za dobrej jakości produkt.

Domowe przetwórstwo owocowo warzywne

Aby zatrzymać smak i zapach lata wielu z nas robi przetwory domowe, będące samym zdrowiem podczas zimy. Wiele osób nie chcąc kupować przetworów sklepowych i latem w swoich kuchniach przerabia wiśnie, czereśnie, maliny, truskawki, śliwki, jabłka, borówki, jagody leśne i wiele innych owoców na kompoty, dżemy lub sok. Przetwórstwo owocowo warzywne kwitnie również jeżeli chodzi o warzywa. Przygotowujemy wiele słoików z ogórkami, przecierem pomidorowym, kwaszoną kapustą i tak dalej. Aby podczas zimy raczyć się witaminą C, A, E, K oraz witaminami z grupy B. A także spożywać w przetworach magnez, wapń, potas, mangan, sód, fosfor, cynk i jeszcze kilka innych minerałów wpływających dodatnio na nasz organizm, dzięki którym jest on odporny silny i zdrowy.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.