Wszystko co jest potrzebne do zapakowania wyrobów cukierniczych

Wszystko co jest potrzebne do zapakowania wyrobów cukierniczych

Odpowiednie opakowanie tortu, ciasta czy ciastek nie tylko pozwoli na dobre ich zabezpieczenie, utrzymanie ich w świeżości ale także nie da im się zniszczyć, ukruszyć, połamać czy rozmazać zawarty w nich krem. Dodatkowo da komfort przenoszenia wyrobów cukierniczych, przechowywania ich oraz transportowania. Opakowania cukiernicze potrafi idealnie zadbać o ciastko w nim zapakowane. Po to zresztą jest i taki jest cel jego wykorzystania.

Jakie są pudełka na ciasto?

Kreatywność projektantów pudełek przeznaczonych na słodkości nie zna granic. W ofercie wielu hurtowni, zajmującej się sprzedażą tego typu asortymentu, znaleźć można wszystko, co tylko może się przydać. Pudełka na ciasta są bogato zdobione specjalnymi i kolorowymi nadrukami. Mają one okienka, dodatkową folię, specjalne spody pod torty. Mają one za zadanie wzmocnić dno pudełka, a zadaniem okienek jest wyeksponowanie produktu, jeszcze przed jego sprzedażą. Dzisiaj do pudełka na ciasto zapakuje się każdy jego rodzaj, wystarczy tylko znaleźć odpowiednie opakowanie. Tych jest co nie miara. Dlatego w specjalnym pudełku swoje miejsce znajdzie tort piętrowy, makowiec, ciasto z galaretką, makaroniki, babeczki czy świąteczna oferta słodkości.

Dlaczego opakowania na ciasto są tak istotne?

Opakowania cukiernicze są bardzo ważne i istotne, w przypadku prowadzenia cukierni. Ciastka w ten sposób zapakowane, bezpiecznie i w całości trafiają na stół. Przepiękne serie takich pudełek, pomagają dodatkowo zaakcentować sezonowość ciast oferowanych przez cukiernię. Propozycje ciast z owoców leśnych mogą być pakowane w pudełka z wzorami letnimi a ciasta śmietankowe, w pudełka zimowe. Dodatkowo pudełka w niektórych cukierniach mają motywy świąteczne i tak w Boże Narodzenie ozdobione są choinkami i lampkami, a w Wielkanoc w zające lub malowane pisanki.

Gdzie jeszcze używane są pudełka na ciasta?

Tego typu pudełka powinny znaleźć swoje miejsce także w restauracjach i domach weselnych. W każdej chwili można zapakować w nie ciasto gościom. Dobrze jest, gdy nie są to opakowania anonimowe i organizator wesela zadba o pudełka do ciast z okolicznościowymi napisami. Opakowania na słodkości są przeróżne, zwykłe, proste, sztywne, na piętrowe torty, z uchwytami wygodnymi lub bez. Jednak zawsze niosą w swoim wnętrzu pyszną słodkość. Dlatego też powinny swoim wyglądem jej dorównać.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.