Bransoletka z masą perłową – najważniejsze informacje

Bransoletka z masą perłową – najważniejsze informacje

Dzisiaj coraz bardziej popularna staje się bransoletka z masą perłową. Jak w zasadzie przedstawiają się jej zalety? Czy w ogóle warto w nią inwestować? Do kogo będzie ona pasować? Jak wygląda? Odpowiedź na te wszystkie pytania będzie znajdowała się poniżej….

Czym jest masa perłowa?

Przede wszystkim, warto odpowiedzieć w ogóle na pytanie, czym jest taka masa perłowa. Wiele osób bowiem błędnie tutaj sądzi, że w zasadzie jest to rozpuszczona perła. Otóż nic bardziej mylnego, choć czasem masa perłowa trochę z perłą ma wspólnego.

Otóż masa perłowa pozyskiwana jest z części wewnętrznej muszli pewnych ślimaków i małż. Rzeczywiście bardzo często są tu wykorzystywane perłopławy, jednak nie tylko i wyłącznie. Warto w tym momencie także podkreślić, że ślimaki nie są zabijane celem pozyskania masy perłowej.

Jak wygląda masa perłowa?

Ma ona bardzo szlachetny wygląd. Przede wszystkim, ładnie się błyszczy i odbija światło. Najczęściej można ją spotkać w wersji białej- mieniącej się na różne kolory. Jednak znajdują się także na rynku bransoletki z masą perłową w ciemniejszym odcieniu. Wykorzystywane są one często w bardziej eleganckiej biżuterii.

Czy masa perłowa w ogóle była znana w historii? Jak najbardziej tak. Już od starożytności wykorzystywana była celem ozdoby biżuterii tudzież ozdabiania różnych rytualnych przedmiotów. Szczególnie popularna była w czasach wiktoriańskich, kiedy to wykonywano z niej kamee, które ciągle zresztą można spotkać na rynku.

Jak wygląda bransoletka z masą perłową? Jakie ma zalety?

Przede wszystkim, warto tu powiedzieć, że jej zaletą jest przykładowo bardzo różnorodny styl. Taką masę perłową z powodzeniem można zastosować do różnych bransoletek, które utrzymane są w bardzo współczesnym stylu, jak do tych, które wykonane są na modłę bardziej staromodną. Bardzo ciekawe jest także ich zastosowanie w różnych etno stylach. Słowem, każdy znajdzie coś dla siebie.

Tym bardziej że w zasadzie masa perłowa może nie jest bardzo tania, jednak na pewno biżuteria z masą perłową nie jest tak kosztowna, jak z kamieniami szlachetnymi czy z diamentami albo perłami. A prezentuje się także bardzo efektownie.

Podsumowując, warto zastanowić się nad zakupem takiej bransoletki.

Bransoletki z masą perłową dostępne są w ofercie salonu jubilerskiego Laru

Podziel się z innymi!

Comments are closed.