Wakacje nad morzem w dobie koronawirusa – o czym pamiętać?

Wakacje nad morzem w dobie koronawirusa – o czym pamiętać?

Koronawirus zmienił wakacyjne plany wielu Polaków, przez co większość zdecydowała się na wczasy w kraju lub całkowicie zrezygnowała z tegorocznego wyjazdu. Warto wiedzieć, w jaki sposób można bezpiecznie spędzić urlop nad morzem. Wystarczy jedynie pamiętać o odpowiedniej profilaktyce i wcale nie trzeba rezygnować z wakacji.

Czy warto wyjechać nad morze?

Polska jest piękna, dlatego warto docenić malowniczość polskiego wybrzeża. Oczywiście pogoda bywa w kratkę, jednak nad Bałtykiem jest co zwiedzać nawet w czasie niepogody. Wyjazd nad morze stanowi ciekawą alternatywę nawet dla wczasów zagranicznych – w Polsce jest bezpieczniej, szczególnie jeśli nie korzystamy z dworców i lotnisk, wybierając własny środek transportu. Można wybrać takie miejsce noclegowe, które jest położone z dala od centrum kurortu i dzięki temu daje spokój i bezpieczeństwo. Popularnością cieszą się niewielkie osady, w których podczas wakacji zwykle były pomijane przez turystów. W takich miejscach zagrożenie zakażeniem koronawirusem jest znacznie mniejsze.

Restauracje nad morzem

Można obawiać się o to, że korzystanie z restauracji niesie ryzyko zakażenia. Obecnie każda restauracja w Mielnie musi stosować się do wytycznych GIS – liczba gości jest ograniczona, obowiązuje dezynfekcja rąk obsługi i klientów, a także konieczność dezynfekowania stolików. Posiłki przygotowywane są z dbałością o zachowanie zasad higieny. Dobrym pomysłem jest spożywanie posiłku w ogródku lub korzystanie z opcji na wynos. Restauracja w Mielnie oraz w każdym innym kurorcie nadmorskim preferuje płatność kartą – stosowanie się do powyższych wytycznych pozwala na bezpieczne korzystanie z restauracji. Dzięki temu można spędzić wczasy nad morzem i ze spokojem kupować posiłki na mieście.

Co ze spacerami?

W miejscowościach nadmorskich podczas pełni sezonu wakacyjnego może zrobić się tłoczno. Zgodnie z obowiązującymi przepisami na wolnym powietrzu nie trzeba nosić maseczki, o ile można zachować odpowiedni dystans społeczny. Przy większym tłoku należy po prostu zakładać maseczkę i rękawiczki. Należy ponadto pamiętać o regularnej dezynfekcji rąk. Podczas spacerów na plaży lub w lesie, jeśli można zachować odległość co najmniej 2 metrów od innych osób, nie trzeba zakładać maseczki. Komunikaty o konieczności zachowania dystansu wraz z rozpoczęciem wakacji pojawiły się także na plażach. Większość ośrodków jest wyposażona w parawany, którymi można odgrodzić się od innych plażowiczów, zachowując od nich optymalną odległość. Zresztą, nadbałtyckie plaże są na tyle szerokie, że każdy znajdzie na nich miejsce.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.