Na co zwracać uwagę wybierając zapach damski?

Na co zwracać uwagę wybierając zapach damski?

Na rynku roi się od pięknych zapachów dla pań. Bardzo ciężko jest wybrać te najlepsze i najpiękniejsze. Na co zwracać uwagę wybierając najładniejsze zapachy damskie? Co trzeba wiedzieć przed zakupem?

Zawartość olejków zapachowych

Wszystkie rodzaje zapachów mają bardzo podobny skład. To woda i olejki zapachowe. Po prostu. Różnica pomiędzy perfumami, wodą perfumowaną, wodą toaletową a wodą kolońską polega na różnej zawartości olejków zapachowych. Im jest ich więcej, tym intensywniejszy zapach i wyższa cena produktu.

Jeśli, więc zależy Ci na czymś wyjątkowym i specjalnym na ważne okazje to postaw na perfumy. Sprzedawane są w małych buteleczkach, które są bardzo wydajne, a sam zapach jest trwały i intensywny, więc wystarcza na długo.

Najmniej substancji zapachowych mają wody kolońskie, których w wersji damskiej właściwie się nie spotyka. Dla pań najpopularniejsze są wody perfumowane i mniej intensywne wody toaletowe. Te ostanie mają przystępne ceny i można je kupić nawet w supermarketach i salonikach prasowych.

Pojemność

Bardzo ważna jest pojemność, w jakiej sprzedawany jest dany zapach. Zdarza się, że ten sam zapach jest rozlewany do butelek różnej wielkości np. 50 ml, 100 ml lub 150 ml. Jeśli chcemy mieć małą butelkę do noszenia jej w torebce, to możemy postawić na najmniejsze opakowanie.

Jeśli jednak zależy nam na ekonomicznym rozwiązaniu, to lepiej jest wybrać jak największe opakowanie. Najczęściej jest ono najbardziej opłacalne w przeliczeniu na 100 ml. Butelka nie skończy się zbyt szybko, więc nie będziemy też zaskoczeni nagłym brakiem zapachu do rozpylenia. To bardzo ważne ze względów praktycznych.

Butelka i opakowanie

Najładniejsze zapachy damskie mogą też być umieszczone w pięknych opakowaniach. Czasy nudnych butelek, które były takie same dla każdego produktu, już dawno minęły. Obecnie flakony na zapachy mają fantazyjne kształty, które mogą stać się ozdobą toaletki.

Oczywiście butelka nie ma wpływu na to, jak dany zapach pachnie. Jednak, jeśli wahamy się pomiędzy dwoma różnymi markami, to właśnie opakowanie może zaważyć o ostatecznej decyzji. Wszyscy ludzie lubią rzeczy ładne.

Jest to szczególnie ważne, gdy najładniejszy zapach damski chcemy podarować komuś w prezencie. Piękna butelka, ładny kartonik i ozdobna wstążka będą prezentowały się doskonale i nadadzą zapachowi właściwego charakteru. Dzięki tym detalom zwykły zapach może stać się wytwornym prezentem.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.