Dlaczego warto używać kontenerów IBC?

Dlaczego warto używać kontenerów IBC?

Kontenery IBC stały się niezwykle popularnym rodzajem pojemników przemysłowych. Szybko zjednały sobie sympatię zarówno po stronie branży produkcyjnej i magazynowej jak i wśród firm zajmujących się transportem. Warto przyjrzeć się bliżej temu rozwiązaniu i dowiedzieć się, dlaczego zbiornik IBC to doskonały wybór.

Wszechstronne zastosowanie zaletą zbiorników IBC

Pierwszą zaletą, na którą warto zwrócić uwagę jest fakt, iż kontener IBC znajduje bardzo szerokie zastosowanie. Można w nim bowiem przechowywać różnego rodzaju substancje ciekłe, dlatego też interesują się nim przedstawiciele wielu gałęzi przemysłu. Jest nieoceniony w branży spożywczej i kosmetycznej. Sięgają po niego przedsiębiorstwa farmaceutyczne a także jednostki z branży motoryzacyjnej.

Uniwersalne zastosowanie paletopojemnika to w znacznej mierze zasługa tego, że jest odpowiedni do kontaktu także z substancjami niebezpiecznymi. Ta cecha znaczenie poszerza wachlarz możliwości wykorzystania kontenerów IBC.

Gwarancja bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo to drugi atut stojący za sukcesem kontenerów IBC. Odporne na działanie wysoko reaktywnych płynów, takich jak alkohol czy kwasy, paletopojemniki są produkowane z tworzywa sztucznego cechującego się dużą odpornością i trwałością, czyli z polietylenu.

Plastikowy zbiornik jest wzmocniony i stabilizowany za pomocą specjalnej stalowej konstrukcji w formie kosza, ustawionej na palecie. Za maksimum bezpieczeństwa odpowiadają także detale w postaci nakładanego od góry (w miejscu, w którym wlewane są płyny) korka oraz zaworu, zamieszczonego na przedniej ściance kontenera. Ten niewielki „kranik” wykorzystywany podczas rozlewania cieczy do mniejszych pojemników, w których trafią do sprzedaży detalicznej.

Zgodność ze standardami transportu i magazynowania

Zbiornik ibc jest standaryzowany w oparciu o normy obowiązujące w gospodarce magazynowej. Podtrzymująca jego konstrukcję paleta może być obsługiwana przez standardowe wózki widłowe, dzięki czemu bez trudu można się nim posługiwać na etapie transportu, produkcji i magazynowania.

Kontener IBC nadaje się także do magazynów wysokiego składowania, ponieważ może być sztaplowany, czyli ustawiony jeden na drugim. Ta opcja jest bardzo pożądana, ponieważ bezpośrednio przekłada się na minimalizację kosztów magazynowania i przewożenia ładunków.

Podsumowując, zbiorniki IBC to uznane i sprawdzone rozwiązanie stosowane w świecie logistyki, które umożliwia racjonalne gospodarowanie ładunkami w postaci substancji płynnych.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.