
Jak opakować wyroby artystyczne DIY, by się wyróżnić?
Stosunkowo niewielki rynek twórców biżuterii, ubrań czy obrazów wydaje się z pozoru miejscem wypełnionymi rozmarzonymi pasjonatami. Rządzą nim jednak takie same prawa, jak w przypadku innych sektorów biznesu – utrzyma się tylko ten, kto zdoła przyciągnąć klienta i go utrzymać. Jednym ze sposobów na wyróżnienie się może być stylowe opakowanie towaru.
Masowo produkowane opakowania – antyteza sztuki
Choć wielu wytwórców biżuterii DIY czy robionych własnoręcznie przedmiotów codziennego użytku korzysta ze standardowych sposobów na ich pakowanie, jest to wybór daleki od optymalnego. Klient, który decyduje się na zakup danego przedmiotu, powinien zyskać szansę na poczucie, że otrzymuje coś jedynego i wyjątkowego.
Część tej emocji powstaje oczywiście w kontakcie z samym wyrobem, jednak zanim on nastąpi, w rękach klienta znajduje się coś jeszcze – opakowanie. Jaki sygnał mu wysyłamy, jeśli przepiękny pierścionek otrzyma w taniej organzowej torebce lub plastikowym pudełku, jakich używają wszyscy? Znacznie lepiej będzie opakować go w bezpretensjonalny, szary papier, na którym znajdzie się artystyczna pieczątka twórcy czy notatka z paroma personalnymi słowami.
Korzystając z szarego papieru do pakowania, możemy uzyskać dowolną formę, warto zatem nie ograniczać tu swojej wyobraźni. Co więcej, papier pakowy stanowi przy tym ekologiczne i niedrogie rozwiązanie. Szary papier można ze sobą połączyć w kształt skomplikowanej plecionki, dodając artyzmu opakowaniu.
Myśl niekonwencjonalnie – szary papier do pakowania i co jeszcze?
Szary papier do pakowania to jeden z najprostszych sposobów na stworzenie zgrabnego pakunku dla prezentu, bez dużej szkody dla środowiska. Sięgając po papier pakowy, mamy pewność, że konkurencja nie stworzy czegoś identycznego. Prócz tego jednak warto pozwolić się ponieść fali kreatywności, która pozwoli na stworzenie projektów opakowań nietypowych.
Ze względu na uniwersalność papieru pakowego, może on także posłużyć do wyłożenia pudełka innego typu. Inne opakowania natomiast to choćby wszelkiego rodzaju wstążki, plecionki czy kokardy, stworzone z naturalnych, niebielonych sznurków lnianych czy jutowych. Innowacyjnym pomysłem na pakowanie prezentów takich, jak ubrania czy dodatki wykonane z tkaniny, jest także wykorzystanie ich rękawów czy nogawek do stworzenia fantazyjnej kokardy. Korzystając z szarego papieru, możemy także stworzyć niebanalny dodatek do prezentu w formie dekoracji origami.