Kamera endoskopowa do rur

Kamera endoskopowa do rur

Długie wąskie kanały są trudne do dokładnego zbadania gołym okiem. Często są tak umiejscowione, że dostęp do nich jest utrudniony. Z pomocą przychodzi kamera inspekcyjna do rur. Jest to urządzenie, które doskonale sobie radzi w sytuacjach, które wymagają dokładnego pomiaru, kontroli czy oceny uszkodzeń w kanałach wentylacyjnych, kominach czy rurach.

Jak działa kamera inspekcyjna?

Zadaniem kamery inspekcyjnej jest dotarcie tam, gdzie inne sposoby zawiodły. Oględziny komina kontrola kanałów wentylacyjnych czy inspekcja rur to tylko niektóre z zadań, w których świetnie radzi sobie kamera endoskopowa.Kamera inspekcyjna posiada sondę, czyli przewód zakończony obiektywem kamery oraz monitor, który wyświetla obraz. Giętka sonda daje możliwość przeszukiwania czy mierzenia w miejscach, które są trudno dostępne. To sprytne urządzenie przyspiesza, ale też sprawia, że praca jest wykonana rzetelnie i zgodnie z wymaganiami. Kominiarze, inspektorzy, rzeczoznawcy oraz fachowcy budowlani doceniają możliwości, które oferuje kamera inspekcyjna do rur.

Kiedy przydaje się kamera inspekcyjna?

W pracy kominiarza ciasne kanały kominowe to codzienność. Pomiar komina czy jego kontrola to zadanie, które wymaga dużej wiedzy. W niektórych przypadkach kominiarz jest bezsilny – nie ma dostępu do bezpośredniego wglądu w kanały kominowe czy wentylacyjne. Kamera inspekcyjna do rur to urządzenie, które sprawia, że prace kominiarskie przebiegają sprawnie i z dużą precyzją pozwalają na sprawdzenie drożności kominów.Obraz na monitorze jest bardzo wyraźny i daje możliwość pełnej inspekcji kanałów. Wiele problemów zostaje szybko rozwiązanych, gdy do akcji wkracza kamera inspekcyjna. Dzięki kamerze endoskopowej można uniknąć kosztownej rozbiórki ścian, kominów czy systemów wentylacyjnych.

Jaką kamerę inspekcyjną wybrać?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru kamery inspekcyjnej? Na pewno na materiał, z którego jest wykonana. Musi być odporny na uszkodzenia i pracę w trudnych warunkach. Długość sondy również ma znaczenie – im dłuższa tym większa szansa na wgląd do każdego zakamarka kanału wentylacyjnego czy kominowego.Możliwość pracy na akumulatorze to istotna funkcja – nieprzerwana praca nawet wtedy, gdy brakuje dostępu do energii sieciowej.

Kamery inspekcyjne do rur dostępne są w ofercie Pascal s.c..

Podziel się z innymi!

Comments are closed.