Pojemniki KLT niezbędne w procesie produkcyjnym

Pojemniki KLT niezbędne w procesie produkcyjnym

W procesie produkcji używa się wielu narzędzi oraz przedmiotów, które ułatwiają ten proces, a potem transport gotowych produktów. Na niemal każdym etapie istotne jest korzystanie z odpowiednich pojemników służących do transportu wytwarzanych rzeczy. Używa się ich już na miejscu wytarzania, gdzie potrzeba przetransportować półprodukty i materiały służące do produkcji. Na dalszym etapie, gdy produkty trafiają do odbiorców, również wymagają tego, aby być transportowanymi w odpowiedni sposób. W licznych branżach w tym celu najlepiej sprawdzają się pojemniki typu KLT.

Pojemniki KLT

Jednym z powszechnie stosowanych we współczesnym przemyśle są pojemniki KLT, czyli pojemniki małoformatowe. Nadają się one do użytku w zakładach produkcyjnych o różnym profilu, ale szczególnie popularne są w branży motoryzacyjnej oraz branżach pokrewnych, gdzie wytwarza się duże ilości drobnych przedmiotów, które na etapie produkcji nie wymagają odrębnego pakowania. Pojemniki typu KLT mogą być używane na liniach produkcyjnych, na magazynach oraz do transportu do klientów czy kontrahentów producenta. Pojemniki takie mają wiele zalet, dzięki którym znajdują szerokie zastosowanie i obecnie w wielu branżach są wręcz niezbędne.

Pojemniki KLT w dużym wyborze rozmiarów

Pojemniki te występują w wielu rozmiarach, a ich gabaryty różnią są długością każdego z boków: wysokości, szerokości, długości. Dzięki temu łatwo dostosować pojemnik KTL do charakterystyki produkcji, w szczególności do gabarytów produkowanych przedmiotów. Dostępne są więc pojemniki o dużej powierzchni dna, a niskiej wysokości, jak również pojemniki o większej wysokości, a mniejszych wymiarach szerokości i długości. Niezależnie od rozmiarów, pojemniki KLT mają tak ustandaryzowane wymiary, że pasują idealnie do wymiarów palet Euro i ISO, jak również rozmaitych systemów składowania stosowanych na halach produkcyjnych i w magazynach. Dzięki krawędziom i rowkom oporowym możliwe jest bezpieczne składowanie w pionie.

Skrzynka KTL i jej cechy szczególne

Poza różnorodnymi wymiarami pozwalającymi na optymalne dopasowanie do profilu produkcji, skrzynki KLT posiadają szereg cech , które ułatwiają ich transportowanie, przenoszenie i składowanie. Typowa skrzynka KTL jest wykonana z tworzywa sztucznego, który jest najbardziej uniwersalnym materiałem. Wiele pojemników KLT posiada uchwyty do ręcznego przenoszenia. Ścianki pojemników KLT są specjalnie wzmocnione, dzięki czemu możliwe jest składowania kilku sztuk w pionie. Na rynku dostępny jest też pojemnik KTL o składanych bokach, co wpływa na zmniejszenie gabarytów pustych pojemników.

Odwiedź stronę https://www.schoellerallibert.com/pl/products/stackable-containers/vda-klt-range/

Podziel się z innymi!

Comments are closed.