Czy warto przeprowadzać depilację laserową bikini?

Czy warto przeprowadzać depilację laserową bikini?

Jednym z najpopularniejszych sposobów depilacji bikini jest dzisiaj z pewnością metoda laserowa. Warto wyjaśnić, jak przeprowadza się depilację laserową bikini. Czy jest to faktycznie skuteczna metoda? Na ile jest ona niebezpieczna dla pacjentki?

Melanina a depilacja

Mało kto zdaje sobie sprawę, że dla skutecznej depilacji laserowej bikini olbrzymie znaczenie ma to, ile posiada się melaniny. Znajduje się ona bowiem w mieszku włosowym, a bez jej obecności uszkodzenie go nie byłoby możliwe.

Depilacja laserowa bikini wykorzystuje fakt, że melanina absorbuje energię świetlną. Dzięki temu, zaabsorbowane promienie laserowe mogą zniszczyć od środka mieszki włosowe. Jest to konieczne, aby nie tylko usunąć owłosienie, ale również zapobiec jego dalszemu wyrastaniu.

Warto zauważyć, że u osób, które mają mniej melaniny, depilacja laserowa bikini jest odrobinę mniej skuteczna. Mieszki włosowe, w których melaniny jest mniej, o wiele trudniej jest bowiem zniszczyć. Z tego też powodu, podczas depilacji laserowej bikini szybciej udaje się pozbyć mocnych i grubych włosów, niż tych słabszych i najcieńszych.

Co przed zabiegiem?

Jak się okazuje, nie można przystąpić do depilacji laserowej bikini bez żadnego przygotowania. Przede wszystkim, konieczna jest zgoda specjalisty, który kwalifikuje pacjentki do zabiegu. Nie trzeba spełniać żadnych wygórowanych wymogów, aby móc poddać się zabiegowi. Niemniej jednak, kilka warunków musi być spełnionych.

Przede wszystkim, istnieje ryzyko, że zabieg nie będzie przeprowadzony, jeśli na skórze znajdują się liczne podrażnienia czy też rany. Co więcej, pewne środki farmakologiczne również mogą zwiększać ryzyko powikłań po zabiegu. Często specjalista zaleca więc ich odstawienie przed depilacją laserową bikini, o ile jest to oczywiście możliwe.

Jak postępować po zabiegu?

Po zabiegu zwykle wystarczy przestrzegać podstawowych środków ostrożności. Skóra jest nieco podrażniona, przez co nie można wystawiać jej na działanie czynników drażniących. Absolutnie zabronione jest na przykład opalanie. Ponadto, pacjentki nie powinny również kąpać się w zbyt ciepłej wodzie. Te wszystkie środki ostrożności są zwykle konieczne przez około tydzień.

Czasami powikłania po zabiegu mogą być nieco poważniejsze. Zdarza się, że występuje stan zapalny. Niemniej jednak, jeśli pojawią się powikłania, oznacza to zwykle tylko tyle, że trzeba nieco dłużej zachować ostrożność i unikać czynników drażniących skórę.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med

Podziel się z innymi!

Comments are closed.