Skrzyniopaleta – jaką wybrać?

Skrzyniopaleta – jaką wybrać?

Niemalże każde przedsiębiorstwo produkcyjne musi korzystać z profesjonalnych skrzyniopalet. Zarówno w branży rolniczej, spożywczej, czy też w przemyśle motoryzacyjnym różnorodne skrzyniopalety są niezbędnym elementem wyposażenia. Ich odpowiednie wykorzystanie pozwala na zwiększenie efektywności firmy.

Skrzyniopaleta w logistyce

Skrzyniopalety składane, czy też zwykłe pełnią istotną rolę w każdym przedsiębiorstwie produkcyjnym. Są niezbędnym elementem umożliwiającym sprawny transport oraz magazynowanie wytworzonych produktów. Ma to bezpośredni wpływ na efektywność firmy o raz na jej wyniki finansowe.

Aktualnie producenci oferują różnego rodzaju skrzyniopalety różniące się między sobą tak podstawowymi parametrami, jak rozmiar czy też materiał wykonania. Oczywiście ma to bezpośredni wpływ na to, jakimi charakteryzują się one cechami użytkowymi. Jaki wybór jest najlepszy? Na co zwrócić uwagę?

Kontenery wykonane z materiałów sztucznych

Obecnie nabyć można skrzyniopalety składane lub zachowujące swoją pierwotną formę, które wykonane z nowoczesnych materiałów syntetycznych. Przede wszystkim charakteryzują się one wysokim poziomem wytrzymałości, który umożliwia ich wykorzystywanie nawet przez 20 lat. Ponadto tego rodzaju modele mogą być z łatwością utrzymane w czystości. Jakie są dodatkowe atuty?

Warto również zwrócić uwagę, że ze względu na wykonanie z materiału dobrze amortyzującego uderzenia tego rodzaju palety mogą efektywnie chronić zawartość przed uszkodzeniem. Jeszcze lepszym rozwiązaniem są kontenery składane. Dzięki możliwości złożenia nieużytkowane modele mogą z łatwością zmniejszyć swoja powierzchnie, przez co nie zajmują przestrzeni w magazynie.

Tak więc skrzyniopaleta składana jest idealnym rozwiązaniem, jeżeli posiadamy ograniczoną przestrzeń magazynową, czy też w sytuacji, gdy zależy nam na zwiększeniu efektywności transportu. Jest to szczególnie istotna cecha, jeżeli wolumen produkcji ulega dużym wahaniom w różnych porach roku. Oczywiście plastikowe kontenery składane to nie jedyne rozwiązanie.

Skrzyniopaleta drewniana

Podobnie jak skrzyniopaleta składana wykonana z materiału syntetycznego kontener drewniany posiada szereg walorów. Przede wszystkim jest to rozwiązanie tańsze, aniżeli modele plastikowe. Ze względu na swoją strukturę zapewniają dobry przepływ powietrza (co ma szczególne znaczenie dla części produktów).

Tego rodzaju palety są również bardzo łatwe w naprawie. Niemniej jednak ze względu na materiał wykonania tego rodzaju kontenery mogą ulec łatwemu zawilgoceniu oraz zabrudzeniu, które może być niemożliwe do usunięcia. Ponadto tego rodzaju modele nie mogą być składne i zajmują dużą przestrzeń magazynową.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.