Pojemniki KLT w procesach produkcyjnych i logistycznych

Pojemniki KLT w procesach produkcyjnych i logistycznych

Zastosowanie właściwego typu pojemników na ładunki usprawnia prowadzenie procesów. W tym celu zostały opracowane pojemniki KLT, które dopasowane są do palet euro i spełniają standardy Niemieckiego Związku Przemysłu Samochodowego (VDA).

Wytrzymałe i funkcjonalne pojemniki KLT

Skrzynki, pojemniki KLT, które nazywane są także skrzynkami lub pojemnikami euro, są rodzajem pojemników wykorzystywanych w wielu zakładach produkcyjnych w Europie i poza nią.

Każdy pojemnik KLT zbudowany jest z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, najczęściej polipropylenowych, które charakteryzują się wytrzymałością i odpornością na czynniki pogodowe.

Specjalna konstrukcja pojemników KLT powoduje, że są one bardzo łatwe w użytkowaniu, co wspomaga realizacje procesów produkcyjnych oraz logistycznych.

Transport z pojemnikami KLT – na bazie palet euro

Pojemniki oznaczane jako KLT są oferowane w ustandaryzowanych wymiarach powiązanych z wymiarami popularnych palet euro, co powoduje, że wspierają one realizację procesów transportowych paletowych.

Najczęściej pojemnik KLT posiada wymiar 600 x 400 mm, 400 x 300 mm, 300 x 200 mm lub 800 x 600 mm.

Pojemniki KLT – wspierają zautomatyzowane procesy produkcyjne

Również pojemniki KLT usprawniają prowadzenie procesów produkcyjnych. Za sprawą swojej konstrukcji są one stosowane na zautomatyzowanych liniach.

Zastosowanie pojemników KLT powoduje, że procesy mogą być realizowane jeszcze efektywniej już na etapie produkcji towarów w zakładach, aby potem można było dostarczyć je na miejsce w tych samych skrzynkach bez potrzeby przepakowywania.

Skuteczna ochrona ładunków z pojemnikami KLT

Pojemniki o konstrukcji KLT mogą zapewnić najwyższą ochronę dla przechowywanych w nich ładunków zarówno w stanie spaletyzowanym, jak również poza paletami.

Każdy pojemnik klt bazuje na wytrzymałych i trwałych tworzywach sztucznych, które zabezpieczają ładunki przed uszkodzeniem mechanicznym. Wzmocnione konstrukcje zapobiegają zgnieceniu, rozbiciu zawartości. Zastosowanie otworów odprowadzających wodę w dnach wybranych modeli zapobiega zawilgoceniu towarów.

Do pojemników KLT stosowane są również zamknięcia, które jeszcze lepiej chronią zawartość. Zamknięcia mogą być także plombowane oraz uszczelniane dla jeszcze większej ochrony.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.