Skrzynki na butelki

Skrzynki na butelki

Plastikowe skrzynki są powszechnie wykorzystywane w branży spożywczej oraz w handlu. O ich popularności decydują różne ich cechy, w tym również wytrzymałość oraz możliwość szybkiego czyszczenia. Podobne cechy posiadają skrzynki na butelki z piwa czy na butelki z wodami mineralnymi, które wykorzystuje się w wielu sklepach. Czym charakteryzuje się skrzynka na piwo?

Skrzynki na różne butelki


Wszystkie skrzynki, wykorzystywane do przechowywania butelek szklanych po różnych napojach, wykonane są zawsze z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które jest odporne także na uszkodzenia mechaniczne. Należy jednak zwrócić uwagę nie tyle na wielkość samej skrzynki, ile na jej przeznaczenie oraz na ilość gniazd we wnętrzu. Nie każda skrzynka na piwo może być wykorzystana do gromadzenia np. butelek z wodą mineralną. Zazwyczaj skrzynki na butelki po piwie mają 20 gniazd o standaryzowanej wielkości, idealnej na butelki o pojemności 330 ml lub 500 ml. W przypadku skrzynek na większe butelki, choćby o pojemności 1000 ml, to jednorazowo w skrzynce mieści się 12 sztuk butelek. Takie skrzynki są również dużo wyższe niż skrzynki na butelki po innych napojach, w tym również po piwie. Na rynku dostępne są także skrzynki z 24 gniazdami na butelki o pojemności 330 ml. Ich wielkość nie różni się od skrzynek na butelkowane napoje.

Charakterystyka skrzynek na piwo


Same skrzynki na butelki z piwa różnią się nie tylko kolorem, ale również i sposobem wykończenia. Wszystkie skrzynki wykonane są z tworzywa sztucznego, które nie musi posiadać specjalnych certyfikatów do kontaktu z żywnością. Skrzynki takie posiadają wygodne uchwyty, umieszczone ze wszystkich stron skrzynki. Jednak już rodzaj wykończenia poszczególnych ścian nie jest standaryzowany. W niektórych sieciach handlowych sprawdzają się skrzynki ze ściankami gładkimi, sięgającymi mniej więcej do połowy wysokości butelki. W innych z kolei stawia się na skrzynki z ażurowymi ściankami. Dzięki wycięciom po bokach można łatwiej rozpoznać rodzaj butelki czy napoju, jaki znajduje się w skrzynce, jednak ażurowe wycięcia pełnią jeszcze jedną funkcję. Ich obecność sprawia, że skrzynka jest nieco lżejsza, co ma szczególnie duże znaczenie przy zapełnieniu butelkami z płynami.

Gładkie krawędzie skrzynek na butelki ułatwiają ich sztaplowanie oraz magazynowanie czy transport. Część producentów takich skrzynek specjalizuje się w oferowaniu nowatorskich rozwiązań. Niektórzy z nich produkują skrzynki na czteropaki piwa, przy czym w skrzynce określa się maksymalną liczbę czteropaków. Na popularności zyskują także skrzynki drewniane na butelki.

Więcej dowiesz się na stronie producenta Schoeller Allibert – Skrzynki na piwo

Podziel się z innymi!

Comments are closed.