W jakich branżach wykorzystywane są transportowe pudełka z plastiku?

W jakich branżach wykorzystywane są transportowe pudełka z plastiku?

Skrzynie i palety tworzone z materiałów sztucznych odznaczają się wyjątkowo wysoką wytrzymałością, a ich produkcja nie jest związana z wysokimi kosztami, dzięki czemu stanowią one także rozwiązanie ekonomiczne. W jakich branżach wykorzystuje się plastikowe skrzyniopalety?

Przetwórstwo żywności

Wszystkie firmy zajmujące się przetwórstwem żywności mają swoje unikalne potrzeby, a transportować trzeba nabiał, pieczywo, warzywa owoce, mięso, a także ciecze. Do transportu tych produktów najlepiej sprawdzą się skrzynie wykonane z materiałów sztucznych, które mogą mieć bezpieczny kontakt z żywnością. Odpowiednie plastové bedny pozwoli w pełni bezpieczny sposób przewieźć ciecz. Takie skrzynki można układać jedna na drugiej, co pozwala na oszczędność miejsca i zdecydowanie skraca czas załadunku i wyładunku produktów. Istnieją także specjalne pojemniki na produkty głęboko mrożone.

Handel detaliczny

W handlu detalicznym kluczowe znaczenie ma droga pokonywana przez produkty od miejsca rozładunku samochodu dostawczego, aż na sklepowe półki. Zminimalizować ryzyko uszkodzenia towaru pozwolą specjalne skrzynki z wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Wykorzystywany do produkcji tych skrzynek plastik może mieć kontakt z żywnością, a do tego jest bardzo wytrzymały, dzięki czemu skrzynki posłużą w sklepie przez długie lata. Ułożone jeden na drugim pojemniki można szybko przewieźć dzięki wygodnym paletom na kółkach. W handlu detalicznym wykorzystywane są także specjalne palety płaskie, na których układa się ekspozytory POS, które skutecznie wspierają dystrybucję danego rodzaju produktów.

Branża napojów

Plastikowe opakowania znajdują swoje zastosowanie również w wytwórstwie napojów alkoholowych i bezalkoholowych. Wysokiej jakości skrzynki plastikowe najczęściej tworzone są z myślą o butelkach piwa, jednak wiele z nich posiada niestandardowe wymiary, które pozwolą składować i przewozić w nich także butelki soku oraz wody mineralnej. Takie skrzynki na piwo mogą zostać pokryte odpowiednim nadrukiem, przestawiającym logo marki. Zabieg ten spowoduje, że skrzynki będą mogły posłużyć do detalicznej sprzedaży napojów. Odpowiednie kraty na piwo zapewnia bezpieczeństwo szklanych butelek w czasie transportu, a także pozwolą na pełne wykorzystanie przestrzeni magazynowej w czasie ich składowania.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.