Na co zwrócić uwagę wybierając wiertarkę słupową?

Na co zwrócić uwagę wybierając wiertarkę słupową?

Wybranie porządnej wiertarki słupowej nie jest łatwym zadaniem. Producenci co roku oferują nowe modele urządzeń, które zaskakują niespotykaną funkcjonalnością i wydajnością. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na które parametry warto zwrócić szczególną uwagę, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

Dostępne na rynku wiertarki słupowe różnią się między sobą przede wszystkim możliwościami roboczymi. Tańsze wiertarki poradzą sobie wyłącznie z dość cienkimi materiałami. Droższe modele wyposażone są w bardziej zaawansowane funkcje, dzięki którym poradzimy sobie nawet z bardzo grubymi elementami.

Wiertarka słupowa powinna być umiejętnie dobrana do materiałów, z którymi będziemy najczęściej pracować. Bardzo ważne jest to, aby zwrócić uwagę nie tylko na wysokość do wrzeciona, ale również na sam posuw wrzeciona. Jeżeli istnieje taka możliwość, to warto sprawdzić również jaka jest maksymalna odległość od stołu do samego wrzeciona.

Większość osób przy wyborze nowej wiertarki słupowej zwraca szczególną uwagę wyłącznie na moc i regulację obrotów. Jeżeli bardzo często korzystać będziemy z wiertarki, to warto zwrócić uwagę na wiele innych dodatków.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest na przykład dodatkowy wyświetlacz LCD, który na bieżąco wyświetlać będzie wszystkie kluczowe informacje. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają również niezawodne wiertarki z rzutnikiem laserowym. W dużej mierze to właśnie dzięki niemu będzie można precyzyjnie wskazać punkt wiercenia.

Dobra wiertarka słupowa może być użytkowana nawet przez kilka godzin, dlatego też koniecznie musi zapewnić wysoki komfort pracy. Producenci chcą przyciągnąć do siebie coraz większe grono potencjalnych klientów, dlatego też oferują wiele ciekawych usprawnień i udogodnień.

Bardzo użytecznym dodatkiem jest możliwość regulacji blatu roboczego. Jeżeli istnieje taka możliwość to najlepiej wybrać wiertarkę słupową, dzięki której będzie można wyregulować nie tylko wielkość, ale również kąt nachylenia.

Jeżeli zależy nam na wysokim komforcie pracy, to koniecznie trzeba wybrać niezawodne prowadnice. To dzięki nim bez problemu będzie można stabilnie ustawić obrabiane przedmioty.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.