3 mity na temat przewozów krajowych

3 mity na temat przewozów krajowych

Przewozy krajowe cieszą się coraz większym zaufaniem ludzi, którzy z nich korzystają. Niestety jednak dla wielu osób są one wciąż zagadką, która czeka na odgadnięcie. Dlatego też bardzo ważne jest, by rozwiewać mity, które ich dotyczą. Poznajmy je bliżej i sprawdźmy, co nie jest prawdą.

Mit 1 – przewozy są niebezpieczne

To nie jest prawda! Już od kilkunastu lat Przewozy krajowe są wykonywane przy użyciu bezpiecznych pojazdów o wysokim standardzie. Prowadzą je doświadczeni zawodowi kierowcy, którzy doskonale znają trasę, po której się poruszają. Dzięki temu przewóz może być naprawdę bezpieczny.

Na najdłuższych trasach jeżdżą dwaj kierowcy, którzy zmieniają się, by zawsze za kierownicą siedziała osoba wypoczęta i gotowa do szybkiego reagowania w razie potrzeby. To najlepsze rozwiązanie, na które osoby jeżdżące samochodami osobowymi zwykle nie mogą sobie pozwolić.

Mit 2 – busy są niewygodne

Kiedyś busy kursujące pomiędzy miastami to przede wszystkim były „ogórki”. Były to stare pojazdy, które nie wyglądały dobrze i nie były zbyt wygodne. Jazda nimi była dla pasażerów prawdziwą udręką.

Nowoczesne busy w niczym ich nie przypominają. To nowoczesne pojazdy z wyjątkowo komfortowymi siedzeniami. Często montowane są w nich specjalne fotele lotnicze, których ustawienie można zmienić tak, by można było się na nich położyć.

Trzeba też pamiętać o tym, że w każdym busie znajdują się też dodatkowe udogodnienia takie jak klimatyzacja. W niektórych z nich jest też dostęp do Wi-Fi, odtwarzacz DVD, a w przypadku pojazdów przeznaczonych do najdłuższych tras – toaleta.

Mit 3 – busy są trudno dostępne

Obecnie znalezienie odpowiedniego przewoźnika to kwestia kilku minut. Bez trudu można znaleźć różne oferty na portalach z ogłoszeniami albo nawet na portalach prowadzonych przez zarządców dworców autobusowych.

Również w mediach społecznościowych można znaleźć informację na temat rozkładu jazdy. Niektóre firmy umożliwiają także wysłanie do nich zapytania i kurs, a ich pracownik w odpowiedzi podaje dokładne terminy najlepszych połączeń.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.