EPAL Polska

EPAL Polska

Ogólnopolski związek pracodawców producentów europalet to inaczej Polski Komitet Narodowy Epal. Powstał on w 1999 roku i jest członkiem europejskiego komitetu Epal. W szeregach Związku znajdują się nie tylko producenci europalet, ale także firmy, które zajmują się naprawą danych platform. Może narodzić się pytanie – dlaczego powstał taki komitet? Otóż w celu utrzymania konkretnych norm i standardów danych produktów.

Dlaczego europalety są tak ważne?

Produkcja palet epal jest rozwinięta na całym świecie i wszędzie, w każdym zakątku muszą one spełniać określone normy. Tego typu palety są wykorzystywane zarówno w transporcie, jak i w magazynie oraz w różnego rodzaju produkcjach. Ich budowa pozwala je doskonale przewozić wózkami paletowymi, a udźwig ich to około 1000 do 1500 kg. Są więc bardzo wytrzymałe i bardzo pożyteczne. Są typową platformą załadunkową o tych samych parametrach. Przez ten fakt dają możliwość zaoszczędzenia powierzchni transportowej lub magazynowej, mają konkretną i swoją stałą wagę – około 25 kg i są ze sobą kompatybilne.

Misja i strategia Epal Polska?

Określone związki epal istnieją na całym świecie i doskonale ze sobą współpracują. Drewniane palety są produkowane i poddawane obróbkom i naprawom, według określonych standardów na całym świecie. W ich produkcji muszą być zachowane konkretne normy ponieważ produkt ten musi być wszędzie taki sam. Poprzez swoje określone działania, misje i pilnowanie danych standardów Epal Polska sprawia, że i w naszym kraju ich produkcja jest zgodna z normami. Związek czuwa nad produkcją palet epal, przeprowadza konkretne szkolenia pracownicze i pilnuje, by dane parametry nigdy nie uległy zmianie.

Palety euro

Produkcja palet epal dopuszcza ich kilka rodzajów. budowa jest za każdym razem taka sama różne są tylko niektóre wymiary. Dlatego też uważa się, że ta najbardziej standardowa paleta to przykład euro 1 o posiadanych wymiarach 800 x 1200 cm. Inne, dopuszczane do obrotu to euro 2, euro 3, euro 4. Kolejne ich wymiary to: 800 x 600, 1000 x 1200 i 1200 x 1200 cm.Dopuszczalne są także euro palety wykonane z plastiku, których ciężar własny jest jeszcze bardziej mniejszy aniżeli palet drewnianych.Palety euro to dzisiaj podstawa w logistyce, transporcie i magazynowaniu. Jest to idealne opakowanie dla przeróżnych rodzajów towarów.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.