Zbiornik IBC

Zbiornik IBC

Popularność kontenerów IBC z każdym rokiem jest coraz większa. Dzieje się tak dlatego, iż te paletopojemniki są idealnym rozwiązaniem ułatwiającym nie tylko przechowywanie, ale także transport produktów szkodliwych bądź niebezpiecznych.

Co to jest paletopojemnik?

Paletopojemnik, inaczej nazywany kontenerem IBC, to konstrukcja o kształcie sześcianu, która pozwala na wygodne pakowanie, magazynowanie oraz dobrą wydajność przestrzenną. Ma to duże znaczenie w przypadku wysyłki kontenerów masowych. Konstrukcja kontenera IBC została zaprojektowana z myślą o tym, by jak najłatwiej można było przenosić go za pomocą wózka widłowego. Dlatego też podstawa paletopolemnika posiada kanały, która ułatwiają pracę przy pomocy wózka widłowego. Dzięki temu można je układać jeden na drugim. Ponadto przeważająca część kontenerów jest wyposażona w kran, do którego można podpiąć węże, by w prosty sposób dysponować cieczą w pojemniku.

Zbiornik IBC – jakie są jego zalety?

Zbiornik IBC to wzrost wydajności w transporcie, pakowaniu i przechowywaniu. Porównując paletopojemniki z innymi opakowaniami można, dzięki formie sześciennej, transportować lub przechowywać więcej materiału. Zbiorniki IBC są niezwykle spójnym elementem, który pozwala na niezawodną obsługę magazynową. Można je łatwo ze sobą integrować, co pozwala na szybką pracę za pomocą wózka widłowego. Biorąc pod uwagę aspekt cenowy, warto zastanowić się nad wdrożeniem paletopojemników do swoich przedsiębiorstw. Cena zbiorników IBC nie jest bowiem wysoka, a mimo tego są one wytrzymałe i solidne. Inwestycja w zbiorniki IBC bardzo szybko zwróci się w postaci lepszego magazynowania i transportu określonych produktów.

Paletopojemnik – nowoczesność i trwałość

Każdy paletopojemnik jest wyposażony w zbiornik, przeważnie o pojemności od 500 – 1000 litrów. Jest to element, który w razie potrzeby, można wymienić na nowy. Kupując zbiornik IBC należy pamiętać, iż każdy nowy produkt jest oznaczony specjalną plombą zabezpieczającą. W przypadku braku takiego zabezpieczenia istnieje ryzyko, iż produkt mógł być używany. Zbiornik IBC najczęściej wykonany jest z polietylenu. Tworzywo to jest trwałe, więc nie należy obawiać się o bezpieczeństwo cieczy w pojemniku. Ponadto zbiornik zabezpieczony jest metalową siatką, co jeszcze lepiej chroni ładunek. Polietylen bardzo dobrze reaguje na substancje chemiczne, więc w zbiornikach IBC z powodzeniem można przewozić także substancje niebezpieczne.

Paletopojemnik to nowoczesność i niebywała wygoda w przechowywaniu i transporcie. Możliwość obsługiwania zbiorników IBC wózkiem widłowym, dostępnym praktycznie wszędzie, sprawia, że paletopojemniki są tak często wykorzystywanymi produktami ułatwiającymi transport.

Podziel się z innymi!

Comments are closed.